Otobüsten atılıp yol ortasında bırakılan gazi için bakanlık inceleme başlattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul’da özel halk otobüsünden gaziyi zorla atan şoför için soruşturma başlatılması talimatı verdi.


Otobüsten atılıp yol ortasında bırakılan gazi için bakanlık inceleme başlattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bazı basın yayın organlarında yer verilen “Otobüs sürücüsü, gaziyi aşağı attı” haberindeki söz konusu kişiler ile ilgili lüzumlu soruşturmanın yapılması talimatı verdi.

BAKAN TALİMAT VERDİ

Bakanlıktan, bazı basın organlarında yer verilen “Otobüs sürücüsü, gaziyi aşağı attı” haberine ilişkin yapılan açıklamada, İstanbul’da meydana gelen olayın sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya’nın talimatı ile İl Müdürlüğü ekiplerinin harekete geçtiği ifade edildi.

GAZİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Olaya maruz kalan gazi ile bir görüşme gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, “Yapılan görüşmede meydana gelen olayla alakalı olarak duyulan üzüntü dile getirilmiş, öte yandan olay hakkında ayrıntılı bir araştırma yapılarak söz konusu tavrı sergileyen kişiler ile ilgili lüzumlu soruşturmanın yapılacağı kendisine bildirilmiştir.” değerlendirmesi yapıldı.

Bakanlığın şehit yakını, gazi, engelli ve yaşlıların maddi ve manevi bütün ihtiyaçlarını karşılamak için bütün Türkiye’de birçok çalışma yaptığı hatırlatılan açıklamada, ulaşım ile alakalı da vatandaşlara gereken desteğin verildiği vurgulandı.

”ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Bakanlığın ücretsiz seyahat hakkının kullanımı için Türkiye genelinde 13 bin araç için 2017 senesinde 112 milyon 500 bin lira ödeme yaptığı bilgisine yer verilerek meydana gelen olayda gaziye yapılan muamelenin kesinlikle kabul edilemeyeceği ve olayın takipçisi olunacağı kaydedildi.?

İBB, GAZİDEN ÖZÜR DİLEDİ

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş’ta ücretsiz kartının geçmediği gerekçesiyle yağmurlu havada otobüsten indirilen gaziden özür diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “22.01.2018 tarihinde Beşiktaş’ta 36YM hattında bir gazimizin ücretsiz seyahat kartı ile iki katlı otobüse bindirilmemesi bizi fazlasıyla üzmüştür. Olayın sosyal medyada paylaşılması ile beraber vaziyetten haberdar olup hemen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekiplerimiz Gazimizi evinde ziyaret etmiş ve meydana gelen bu üzücü olay için özürlerimizi iletmişlerdir” denildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz