Otoparka çekilen araçların park ücreti araç fiyatını geçti!

Şanlıurfa’da birçok sebepten dolayı otoparka çekilen araçların arasında son derece lüks arabalarında bulunmasına rağmen araçların toplam otopark ücretinin araç maliyetlerini aştığı söylendi.


Otoparka çekilen araçların park ücreti araç fiyatını geçti!

Şanlıurfa’da polis ve jandarma ekiplerince düzenlenen denetimlerde; muayenesiz, hacizli, icralık, çalıntı, kusurlu ve eksik evrak sebebiyle trafikten men edilip yediemin otoparkına çekilen 2 bin araç ve 5 bin motosiklet, sahipleri işlemlerini tamamlamadığı için otoparkta çürümeye başladı. Uzun süre otoparkta çürümeye terk edilen araçların otopark ücreti, değerlerinin aştı.

AYLIK OTOPARK ÜCRETİ 200 LİRA

Otopark işletmecisi Hadi Öğe, aralarında lüks arabaların de bulunduğu milyonlarca lira değerindeki milli servetin göz göre göre çürüdüğünü belirtti. Öğe, ortalama 10 ile 20 senelik araçların otoparkta bulunduğunu, bu araçların otopark ücretinin değerini 3 kat aştığını söyleyerek, “Bu araçları korumak için gece ve gündüz olmak üzere 10 kişi vardiyalı olarak çalışıyor. Genellikle hacizli, muayenesiz ve sigortasız araçlar geliyor. Bu araçların hurdaya ayrılması gerekir. Bunun için defalarca Milli Emlak Müdürlüğü’ne ihale açılması için müracaatta bulunduk. Bir türlü yetkililer bize dönmedi. Günde birkaç motosiklet ya da araba yahut minibüs parka çekiliyor. Cezalar çoğu zaman maliyetten yüksek olunca özellikle motosiklet sahipleri, işlemleri yapmak yerine motosikletini almamayı tercih ediyor. Otoparkımız tam manasıyla araç mezarlığına dönüştü. Burada oldukça yüksek meblağ, milli servet çürüyor. Yetkililerin bu problemi bir an önce çözmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Aylık otopark ücreti 200 lira olan araçların sahipleri ise hurda indiriminden faydalanılmasını istedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz