Oyuncaktan Mavi Balina çıkınca savcılığa suç duyurusunda bulundu!

Kocaeli’de 4 yaşındaki kızı için aldığı sürpriz yumurtadan mavi balina oyuncağı çıktığını gören anne, savcılığa suç duyurusu yaparak “Mavi balina oyununu oynayanlar intihar ediyor.” dedi.


Oyuncaktan Mavi Balina çıkınca savcılığa suç duyurusunda bulundu!

4 yaşındaki kızı için aldığı sürpriz yumurtadan mavi balina oyuncağı çıktığını gören Nilüfer Akcoşkun Bozbağ, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bozbağ, “Mavi balina oyununu oynayanlar kurtulamıyor, hatta intihar ediyor. 4 yaşındaki bir çocuğa bu şekilde bir oyuncak nasıl verilir?” şeklinde konuştu. Rusya’da geliştirilen ve sosyal medya üstünden yayılan Mavi Balina oyunu sebebiyle dünya genelinde 100’den fazla çocuk intihar etmişti.

GIDA FİRMASINA TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşayan elektrik ve inşaat teknikeri Nilüfer Akcoşkun Bozbağ, 4 yaşındaki kızı için aldığı sürpriz yumurtadan mavi balina oyuncağı çıkınca gıda şirketine tazminat davası açtı. Dünyada yüzlerce çocuğun mavi balina oyununu oynaması neticesinde intihar ettiğine dikkat çeken anne Bozbağ, bu tür oyuncakların küçük çocukların psikolojilerini olumsuzca etkilediğine söyledi. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Bozdağ, “Küçük bir detay gibi gözükebilir ama 4 yaşındaki bir çocuk bu oyuncağa alışırsa mavi balina oyununa da alışabilir” şeklinde konuştu.

“BİRLEŞTİKÇE MAVİ BALİNA ÇIKTI”

Aldığı oyuncağın mavi balina olduğunu görünce çok şaşırdıklarını belirten Bozbağ, “Çocuğumuza bilinmiş bir markanın oyuncağını aldık. Paketini açıyorsun içerisinden oyuncak ve bir de çikolata çıkıyor. Oğlum çikolatasını yedi. Sonra oyuncağını toplamaya başladı. Oyuncağı birleştirdikçe biz sürpriz yumurtadan mavi balina çıktığını fark ettik. Bu bir mavi balina ve çocuğumuz dört yaşında. Çocuğumuz oynamaya başladı ve biz eşimle birlikte birbirimize baka kaldık. Bu oyuncak nasıl çıkar, dört yaşındaki bir çocuğa nasıl verilir bu? Bu oyuncakla oyun oynamaya devam etseydi çocuk. Sonra internette mavi balinayı görecekti. Sonradan da mavi balina oyununu fark edecekti. Mavi balina oyununu oynayanlar kurtulamıyor, daha kötü vaziyetlere düşüyorlar, hatsa intihar ediyorlar” diyerek konuştu.

“MADDİ MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM”

Firmanın yaptığı hatanın birçok çocuğun mavi balina oyununa sempati işitmesine yol açabileceğini savunan Nilüfer Akcoşkun Bozbağ, “Oyuncağı çocuğumdan aldım ve Kocaeli Adalet Sayı’na geldim. Araştırdım ve şirkete dava açacağım dedim. Şuanda Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçemi vereceğim. Arkasından onlardan da onay alınırsa maddi manevi dava açacağım. Bu oyuncak 2015 senesinde yapılmış ve 2015 senesinden bu yana her yerde satılmış olabilir. Ben buradan sesleniyorum; büyükler, arkadaşlar çocuklarınızın ne ile oynadığına dikkat edin. Çok tehlikeli vaziyetler bunlar” dedi.

100’DEN FAZLA ÇOCUK İNTİHAR ETMİŞTİ

Rusya’da geliştirilen ve sosyal medya üstünden yayılan Mavi Balina oyunu sebebiyle dünya genelinde 100’den fazla çocuğun intihar ettiğinin bildirilmişti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da konuyla alakalı oyunun intihara sebep olduğu, çocukları ve gençleri tehdit ettiği ile alakalı anne babaları uyarmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz