Özel okul servisinde unutulan küçük kızı kolundaki saat kurtardı

İstanbul’da özel bir okula giden küçük kız okulun servis aracında unutuldu. Sağlık problemleri olan 7 yaşındaki küçük kız koluna takılan kontrol amaçlı akıllı saat sayesinde bulunup servisten çıkarıldı.


Özel okul servisinde unutulan küçük kızı kolundaki saat kurtardı

Özel Neşe Erberk İlkokulu’nun öğrenci servisinde 7 yaşındaki bir çocuk unutuldu. Sağlık sorunu sebebiyle akıllı saatle kontrol edilen çocuk, acil vaziyet alarmı verince kurtarıldı.

ÇOCUĞUN SAĞLIK PROBLEMLERİ VARDI

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre, okul servisinde unutulan çocuklara İstanbul’da bir yenisi daha eklendi… 7 yaşındaki D.Ö., mühim bir sağlık sorunu yaşıyordu. Beşiktaş’taki Neşe Erberk İlkokulu’na giden küçük kız, kolundaki “akıllı çocuk kol saati” ile ailesi tarafından kontrol ediliyordu.

KÜÇÜK KIZ İÇİNDEYKEN MİNİBÜSÜ PARK ETTİ

3 Ocak günü D.Ö., okula gitmek üzere hazırlanmıştı. Sabah 07.40 sıralarında annesi tarafından servise bindirilen D.Ö.’nün akıllı saati de yanındaydı. Servis, Beşiktaş’taki okula saat 08.29 sıralarında ulaştı. Küçük kızın kolundaki saat; anne Burçin B.’ye habervermiş, kızı okul bölgesine (Güvenli bölgeye) ulaşmıştı. Ancak, 12 kişilik servisteki öğrenciler araçtan indirilirken, uykuya dalan D.Ö., araç içerisinde unutulmuştu. Küçük D.’nin minibüste olduğunu fark etmeyen hostes de araçtan inmişti. Sürücü, küçük kız içerdeyken minibüsü bir yere park etmişti.

ÇIĞLIKLARINI İŞÇİLER DUYDU

Saat 09.10 sıralarında uyanan küçük kız, servis içinde unutulduğunu anlayınca, kol saatinden acil vaziyet alarmı vererek annesinden yardım istedi. Annesinin saat aracılığıyla iletişim kurduğu D.Ö., annesi tarafından güçlükle sakinleştirildi. Küçük kızın çığlıklarını duyan okulun etrafındaki inşaat işçileri de D.Ö.’yü servisten çıkarmaya çalıştı. Anne bu esnada baba Ali B.’yi arayıp okula yönlendirdi. Aile, okul yönetiminin yanı sıra sürücü ve hostes ile ilgili şikayette bulundu. Olayla alakalı soruşturma açıldı.

”KIZIMIN YAŞAMINA MAL OLABİLİRDİ”

Anne Burçin B., “Kızımın bir sağlık problemi var. Ailesi olarak lüzumlu tedbiri almış olmasaydık kızımın başına çok daha kötü olaylar gelebilirdi. Kolundaki saat kızımın yaşamını kurtardı. Okul ve servis yönetimi özür dileyerek vaziyeti örtbas etmeye çalışıyor. Kızım 12 kişilik bir serviste koridor tarafında ve kapının hemen önünde oturmaktadır. Hostes ve sürücü sorumsuzluğu kızımın yaşamına mal olabilirdi” biçiminde açıklamada bulundu.

”AİLENİN İHBARINI ÖNEMSİYORUZ”

Beşiktaş İlçe Eğitim Müdürlüğü’ne de başvuran ailenin şikâyeti sonrası okul müfettiş araştırmasına tabi tutuldu. İlçe Milli Eğitim olayla alakalı, “Ailenin ihbarını önemsiyoruz. Olayla alakalı soruşturma açıldı” ifadesini kullandı. Okul yönetimi ise konuyla alakalı açıklama yapmadı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz