Pasaport ve ehliyet işlemleri Emniyet tarafından yapılmaya devam!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredileceği belirtilen pasaport ve sürücü belgesi işlemlerini 2 Nisan 2018’e kadar yapmaya devam edecek.


Pasaport ve ehliyet işlemleri Emniyet tarafından yapılmaya devam!

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve şoför belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesine dair sürenin uzatılması hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, söz konusu devir işlemine ilişkin süre 2 Nisan 2018’e kadar uzatıldı. Karar, İçişleri Bakanlığının 8 Aralık 2017 tarihli yazısı üstüne Bakanlar Kurulunca alındı.

Resmi Gazete’de, 29 Ekim 2016’da yayımlanan 676 sayılı Yasa Hükmünde Kararname (KHK) ile 3152 sayılı Kanun’a eklenen geçici maddede, Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve şoför belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin bir sene içinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredileceği söylenmişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ehliyet sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanıyor?

Ehliyet sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanıyor?

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Ehliyet sınav sonuçları bugün belli olacak. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ile internet üzerinden öğrenebilecek. Peki sonuçlar saat kaçta sorgulanabilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz