Pencereden atılıp öldürüldüğü iddia edilen gelin davasında beraat!

Kayseri’de 6 aylık eşini, yaşadığı apartmanın camından düşmesiyle alakalı yargılanan kocanın tutukluluğunun devamına karar alınırken, kayınvalide ve kayınpeder ise beraatini istendi.


Pencereden atılıp öldürüldüğü iddia edilen gelin davasında beraat!

Kayseri’de 6 aylık gelinin, yaşadığı apartmanın 5. katındaki dairenin penceresinden düşerek yaşamını kaybetmesiyle alakalı, haklarında “kasten öldürme” suçundan dava açılan kadının eşi, kayınbabası ve kayınvalidesi, ilk defa hakim karşısına çıktı.

OLAYDAN 6 ÖNCE EVLENMİŞTİ

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada maktul Songül B’nin eşi tutuklu sanık Furkan B, tutuksuz yargılanan kayınvalidesi Gülnaz B. ve kayınbabası Rüstem B. ile müştekiler kadının ağabeyi Sebahattin B. ve ablası Zekiye B. ile taraf avukatları hazır bulundu.

Sanık Furkan B, ifadesinde akraba olduğu eşiyle olaydan 6 ay önce kaçarak evlendiklerini belirtti.

”EVLENMEDEN ÖNCE ÜÇ KIZ ARKADAŞIM VARDI”

Evlenmeden önce üç kız arkadaşı olduğunu, gönderdikleri mesajlar ve resimleri evlendikten sonra telefonundan silmediğini söyleyen sanık, eski kız arkadaşlarından birinin evlendiğini işittiğini ve gelinlik giydiği fotoğrafını kendisiyle paylaştığını anlattı.

Eşinin, bu mesaj ve fotoğrafları gördükten sonra çok sinirlendiğini kaydeden Furkan B, şöyle savunma yaptı:

“İzah etmeye çalıştım, anlamadı. Dışarıya yansıtmamaya çalıştık ama aramızda bu şekilde bir sıkıntı vardı. Olay gecesi evde yattığım sırada bir anda eşimin sesiyle uyandım. Gözümü açtığımda eşimin mesajlarımı okuduğunu gördüm. Kendi kendine konuşup, bağırıyordu. ‘Ne yapıyorsun? Seni kaç defa uyardım, istesem onlardan biri ile evlenirdim.’ dedim. Birbirimize bağırmaya başladık. Yan odada uyuyan annem ve babam sesimizi duyup odamıza geldi.

”EŞİM PENCEREDEN ATLAMIŞ”

Bunun üstüne eşim odadan çıktı, annem arkasından gitti. Eşim yan odanın açık olan penceresinden atlamış. Annemin, ‘Derdin neydi yavrum?’ diyerek ağladığını, babamın da ‘Ocağımız söndü Furkan.’ dediğini hatırlıyorum. Aşağı indim, ambulansla hastaneye götürdük. Orada yaşamını yitirdi. “

İşlemediği bir suç sebebiyle 5 aydır tutuklu bulunduğunu iddia eden Furkan B, tahliyesini talep etti.

”YAN ODADAN SESLER GELDİ”

Duruşmada dinlenen sanıklar Rüstem ve Gülnaz B. de olay gecesi evde uyudukları sırada yan odadan gelen sesler üstüne uyandıklarını, oğulları ve gelinlerinin bulunduğu odaya gittiklerini, bu esnada maktul Songül’ün odadan çıkarak kendi odalarına gittiğini ve açık olan pencereden atladığını iddia etti.

Suçsuz olduklarını savunan maktulün kayınvalidesi ve kayınbabası, beraatlerini talep etti.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Maktulün ağabeyi Sebahattin ve ablası Zekiye B. de sanıkların, kardeşlerini pencereden attıklarını öne sürerek cezalandırılmalarını istedi.

Tanıkların da dinlendiği duruşmada mahkeme heyeti, sanık Furkan B’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
HDP’li Filiz Kerestecioğlu davası karara bağlandı!

HDP’li Filiz Kerestecioğlu davası karara bağlandı!

Kadıköy'de izinsiz basın açıklaması gerçekleştirdiği için hakkında Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan 3 sene kadar hapis cezası istemiyle yargılanan HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu mahkeme tarafından beraat etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz