Pentagon Kuzey Kore’yi son kez uyardı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Albay Rob Manning, Kuzey Kore’yi son kez uyararak gerekeni en kısa sürede yapacaklarını söyledi.


Pentagon Kuzey Kore’yi son kez uyardı

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri tarafından yapılan açıklama sonrasında ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Albay Rob Manning’den Kuzey Kore’ye ve dünyaya karşı jet hızında yanıt geldi. Kuzey Kore’nin kendi hava sahası içerisinde olmasa bile ABD uçaklarını vurabilecek olduklarını ifade etmesi üzerine Manning, bu tür bir durumun olamayacak olduğu gibi son dönemde ABD hakkında kışkırtıcı ve tehdit dolu sözler kullanan Kuzey Kore’nin bu tavrını durdurmaması durumunda Başkan Trump’a masada olan tüm seçenekleri ve engin askeri varlığı sunacak olduklarını ve kararını alarak hemen gerekli adımları atacaklarını açıkladı. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Albay Rob Manning, Kuzey Kore’nin bu tür durumlar ve açıklamalardan uzak durması uyarısında bulundu.

BU AKŞAM SAVAŞA HAZIR DURUMDAYIZ

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Albay Rob Manning, ABD’nin bu akşam savaşa tam hazır durumda olduğunu ve her an savaşa girebilecek donanma ve kapasitenin mevcut olduğunu açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında Kuzey Kore’den herhangi bir açıklama yapılmazken, ABD’nin her an askeri bir müdahale veya nükleer bombalar ile Kuzey Kore’yi bombalayabilecek olduğu düşünülüyor.

KUZEY KORE YOK EDİLEBİLİR

Kuzey Kore lideri tarafından yapılan açıklamada nükleer faaliyetlerin tüm hızıyla devam edeceği ve bir gün ABD gibi nükleer silahlanmada güçlü bir ülke haline gelineceği söylenmişti. Kuzey Kore lideri aynı zamanda ABD’nin kendilerine yapacakları bir saldırıda ABD devletinin yok edileceğini söyleyerek tehditler savurmuştu. Bunun üzerine Başkan Trump aynı şekilde Kuzey Kore’yi yok etmekle tehdit etti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Pentagon: Afrin’de bulunan PYD ve PKK ile işimiz yok!

Pentagon: Afrin’de bulunan PYD ve PKK ile işimiz yok!

Peztagon sözcüsü Adrian Rankine Galloway, Afrin'de konuşlanan PYD/PKK unsurlarına ilişkin, "Onları desteklemiyoruz ve onlarla hiçbir işimiz yok." şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz