Petrol Fiyatları Yükselişte

Cuma günü varil fiyatı 50,83 dolardan işlem gören Brent petrolün varil fiyatı yeni haftada 52 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı.


Petrol Fiyatları Yükselişte

Brent petrolün varil fiyatı cuma günü 50,83 dolardan güne başlamış ve gün içinde en yüksek 52,93 doları görmüştü. Bu sabah 52,83 dolardan güne başlayan Brent petrolün varil fiyatı, saat 09.20 itibarıyla yüzde 0,41 düşüşle 52,61 seviyesinde işlem gördü. Aynı dakikalarda Batı Teksas (WTI) türü ham petrolün varili ise 48,47 dolardan alıcı buldu.

ABD’de cuma günü açıklanan petrol kuyu sayısının ardından fiyatlar yukarı yönlü hareketlendi. Baker Hughes’in verilerine göre, ülkede geçen hafta 5 petrol kuyusu kapatıldı.

Analistler, 24-25 Ağustos’ta ABD’nin Wyoming eyaletinde yer verilen Jackson Hole’da yapılacak senelik merkez bankaları toplantısının küresel piyasalarda haftanın en mühim gündem maddesi olacağını belirtti. Öte yandan bugün ABD’de Chicago Fed ulusal aktivite endeksi takip edilecek.

Petrol piyasalarında ise ABD açıklanacak petrol stok verileri izlenecek.

Uzmanlar, Brent petrolde teknik olarak 52,77 ile 52,81 dolar aralığının direnç, 52,55 ile 52,48 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceğini belirtiyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Brent petrol son yılların en yüksek seviyesini gördü

Brent petrol son yılların en yüksek seviyesini gördü

Brent petrolün varili, bir önceki güne göre bir dolar yükselerek 2015 senesinin Mayıs ayından bu yana ki en yüksek seviye olan 69,15 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz