PKK Afrin’de bulunan uyuşturucu üretim tesislerini kapatıyor!

PKK/YPG, 2 sene önce Afrin’de açtığı sentetik uyuşturucu hapı olan ‘Captagon’ üretim fabrikasını Zeytin Dalı Harekâtı ardından kapatmak zorunda kaldı.


PKK Afrin’de bulunan uyuşturucu üretim tesislerini kapatıyor!

Terör örgütü PKK/YPG, 2 sene önce Afrin’de sentetik uyuşturucu hap olan ‘Captagon’ imalat tesisi kurdu. Terör örgütü, İki Adam mevkiinde kurduğu tesiste üretilen hapları kaçakçılar vasıtası ile Türkiye’ye soktuktan sonra Afrika ülkelerine gönderme planları yaptı. Gazete Habertürk’ten Neşet Dişkaya’nın haberine göre emniyet kuvvetleri, Türkiye’ye sokulduktan sonra Kilis-Mersin Taşucu Limanı- Suudi Arabistan hattından Afrika’ya götürülmek istenilen haplara yönelik sıkı önlemler aldı. Kilis KOM Şubesi, son bir senede yaptığı 11 planlı operasyonla PYD/YPG’ye ait 14.5 milyon tane hapı ele geçirdi. 29’u Türk, 17’si Suriyeli olmak üzere gözaltına alınan 46 kişiden 19’u tutuklandı.

TESİSLERİ KAPANDI

‘Zeytin Dalı Harekâtı’yla, İki Adam bölgesindeki Captagon imalat tesisinin kapandığı öğrenildi. Türkiye geçiş noktalarının tamamen kapatılması sebebiyle terör örgütünün elindeki hapları Afrika ve Avrupa’ya gönderemedikleri söylendi. Tesisin başında olan Ahmet Muhtar’ın ise kaçtığı bildirildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz