PKK’lı teröristlere ABD üssünde cenaze töreni yapıyorlar

PKK’ya sınır tanımadan silah desteği veren ABD, terörist ölülerine de sahip çıkıyor. Mehmetçik’in, Zeytin Dalı Herakatı’nda öldürdüğü Batılı teröristler Haseke-Rümeylan’daki ABD üssüne getiriliyor. PKK/PYD’liler cenaze töreni yapıldıktan sonra ülkelerine yollanıyor.


PKK’lı teröristlere ABD üssünde cenaze töreni yapıyorlar

ABD üssünde skandal görüntüler. Zeytin Dalı Harekâtı’nda öldürülen Batılı PKK/PYD mensupları Haseke-Rumeylan’da bulunan ABD üssüne götürülüyor. Aralarında İngiliz, İsveç, ABD, Kanada ve Alman vatandaşlarının da bulunduğu teröristler ABD üssünde gerçekleştirilen tören sonrası ülkelerine gönderiliyor. Rumeylan’daki üste gerçekleştirilen son tören Fransız uyruklu Olivier Francois Jean Le Clainche için yapıldı. Dünyanın farklı ülkelerinden terör örgütüne destek maksatlı Suriye’ye gelen yabancı teröristler, önce Haseke’deki Ayn İsa’ya gelip daha sonra Halep üstünden Afrin’e geçiyor. Esed bölgesini kullanarak farklı kamuflajlar içinde Afrin’e giriş yapan ajan-teröristler, özellikle mayın, tanksavar ve uçaksavar konularında eğitimli adlardan seçiliyor.

O TUZAKLAR ‘UZMAN’ İŞİ

Afrin’e gelen ABD’li ‘uzmanlar’ın Haseke’de eğittiği teröristlerden en az 25’nin geride kalan 34 gün içerisinden öldürüldüğü sanılıyor. ÖSO komutanlarından Ebu Faysal, Türk tanklarını vuran uçaksavarların birçoğunu Batılı teröristlerin kullandığını belirtti. Bülbül cephesinde savaşan Ebu Faysal, ‘serpme mayın’, ‘kaya tipi tuzak mayınları’ ile beraber gelişmiş teknoloji gerektiren tuzaklamaların Afrin’e giren Batılı uzman teröristlerin ürünü olduğunu söyledi.

ABD TÖRENLE UĞURLUYOR

Mehmetçik ve ÖSO kuvvetlerinin kararlı operasyonları sonrası Cinderesi, Raco, Burseya ve Şeyh Hadid gibi bölgelerde PKK saflarında öldürülen yabancı teröristler Haseke’deki ABD üssüne naklediliyor. Bölgeden Yeni Şafak’a bilgi veren Ebu Kadir adlı kaynak, ABD üssünde teröristler için tören düzenlendiğini, ardından tabutların gene ABD tarafından uçaklarla ülkelerine gönderildiğini kaydetti. Ebu Kadir, Batılı teröristlerin bir kısmının ise helikopterle Irak kuzeyindeki Erbil’e götürüldüğünü, oradan da ülkelerine nakledildiğini anlattı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz