PKK’nın Afrin sorumlusu uyuşturucu paraları ile lüks hayatına devam ediyor

PKK’nın Afrin sorumlusu Abdo Hayr, şehirdeki süper lüks evinde, uyuşturucudan elde ettiği kara parayla harika bir yaşam sürüyor. Yüzlerce teröristi bulunan Hayr, infazları da çiftliğinde gerçekleştiriyor.


PKK’nın Afrin sorumlusu uyuşturucu paraları ile lüks hayatına devam ediyor

Irak, Suriye ve Türkiye’de binlerce çocuğu ailelerinden koparıp ölüme gönderen terör örgütü elebaşıları süper lüks villalarda sefa sürüyor. Bunlardan biri, PKK’nın Afrin’deki sorumlularından Abdo Hayr. Uyuşturucu tarlaları, zehir imalathaneleri ve kendisine bağlı yüzlerce teröristi bulunan Hayr, elde ettiği kara parayla lüks içinde yaşıyor. Hayr, Afrin genelinde yönettiği 8 ayrı uyuşturucu imalathanesinde 13-18 yaş arası çocukları çalıştırıyor. Dikmetaş, Cinderes, Raco ve Deyrisuvan bölgelerinde yüzlerce dönümlük alanda uyuşturucu ekim ve hasat işlerini yürüten Hayr, klasik araç koleksiyonuyla biliniyor ve hepsi cins atlardan oluşan bir de çiftliğin sahibi.

LÜKS ARAÇLAR VE 5 VİLLA

Terör örgütünün uyuşturucu imalat ve pazarlama ayağında mühim bir yere sahip Abdo Hayr, sosyal medya hesabından PKK elebaşısı Abdullah Öcalan için Lübnan Hizbullahı lideri Hasan Nasrallah ve Suriye’de devlet terörü estiren Beşşar Esed’i övücü konuşma ve paylaşımlar da yapıyor. Terör ve uyuşturucu rantından elde ettiği gelirle gayrimenkul yatırımları da yapan Hayr’ın, her biri 1,5 milyon dolar değerinde 5 villası var. Lüks cipler ve klasik arabalara de meftun Hayr, aynı zamanda atlara olan düşkünlüğü nedeniyle Afrin’de 4 milyon dolara bir de at çiftliği kurdu.

İNFAZLARI DA O YAPIYOR

Afrin’den Güney Afrika’ya dek uzanan uyuşturucu pazarlama tezgahının başında olan adlardan Abdo Hayr, örgütün infaz emri verdiği militanlara yönelik işkenceleriyle tanınıyor. Muhaliflerin Halep’ten çıkması sonrası Şeyh Maksud ve Eşrefiyye bölgelerinde yaşayan Kürtleri Afrin’de savaşma ile alakalı ikna için görevlendirilen Hayr, 2017 senesi başında 3 ay boyunca Halep’te kaldı. PKK-Rejim işbirliğiyle devam eden ikna sürecinde Halep’ten 500’den fazla PKK’lının Afrin’e getirilmesinde başrolü oynadı.

YENİ GÜZERGAH ARIYOR

Zeytin Dalı Harekâtı’nı gerçekleştiren Mehmetçik ve ÖSO, sınırdan yapılan uyuşturucu, terörist ve insan kaçakçılığı kanallarını tamamen kapattı. Kaçakçılık kanalları tıkanan PKK üst yönetimi ise Abdo Hayr’a “Yeni güzergah bul” talimatı verdi. Terör hattında yeni güzergah telaşına düşen Hayr, uyuşturucuyu Fırat Kalkanı bölgesinden Kaibe köyü ve Azez-Siccu üstünden Mersin-Taşucu’ya ulaştırmaya çalıştı. Fakat alınan tedbirler, Hayr’ın yeni planına darbe vurdu. Öncüpınar ve Cerablus bölgelerinde ÖSO bölgelerindeki bağlantıları aracılığıyla uyuşturucu geçirmeye çalışan çeteye ait milyonlarca hap ve zehre güvenlik kuvvetleri tarafından el konuldu.

Kaynak: Yeni Şafak

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz