Putin’den Kuzey Kore ve IKBY açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Irak bölgesinde yaşanan gelişmeler ve ABD ile Kuzey Kore arasında krizi değerlendirdi.


Putin’den Kuzey Kore ve IKBY açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, IKBY’de yapılan referandum ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında bu referandum dolayısı ile bölgede olan hiçbir ülkenin petrol konusunda vanaları kapatmasını beklemediğini ve vanaların kapanması durumunda tüm dünyada petrol fiyatlarının ciddi oranda yükselecek olduğunu düşündüklerini açıkladı. Böyle bir girişimin küresel boyuta ekonomik zararlara yol açacağını söyleyen Rusya lideri hiçbir ülkenin bunu yapmayı göze alamayacağını belirtti.

RUSYA KUZEY IRAK MESELESİNİ İÇ MESELE GÖRÜYOR

Dünyanın en büyük doğalgaz rezervlerinin bulunduğu Rusya’dan açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bölgedeki ülkelere özellikle de Türkiye’ye mesaj verirken, petrol vanalarının kapatılması durumunda petrol fiyatlarının artmakla kalmasının beklenmediğini açıkladı. Türkiye, Suriye ve İran için bu durumun kritik bir konu olarak değerlendirildiği, ancak aslında bu konunun Irak’ın iç meselesi ve IKBY’nin iç meselesi olduğunu ve diğer tarafların müdahale etmesini doğru bulmadığının da sinyallerini verdi.

AMERİKA, KUZEY KORE’Yİ VURABİLİR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD tarafından Kuzey Kore ile yaşanan kriz sonunda ABD’nin nükleer füzeler ile Kuzey Kore’yi vurabilecek olduğunu, ancak bunun istenen sonucu verip vermeyecek olduğunun iyi düşünülmesi gerektiğini açıkladı. Washington yönetimi ise Kuzey Kore’yi yok etmek konusunda en ufak tereddüt yaşamayacak olduklarını açıklamıştı. Trump, aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore’yi tek bir bomba ile dünyadan silebileceklerini söylemişti.

İlginizi Çekebilir
ABD ve Kuzey Kore arasındaki savaş gerilimi yeniden yükseliyor

ABD ve Kuzey Kore arasındaki savaş gerilimi yeniden yükseliyor

ABD'nin politikasında bir değişiklik olmadığını belirten BM Daimi Temsilcisi Haley, "Kuzey Kore'ye bizim de onları yok edebileceğimizi hatırlatmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

One comment
  1. zalimler birbirine girmiş gibi gösterilip orta doğunun üzerinde planlar yapılıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz