PYD/YPG Terör örgütüne artık ABD’den silah yardımı yapılmayacak!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile yaptığı telefon konuşmasında, Türkiye’nin meşru güvenlik endişelerinin dikkate alınmak zorunda olduğu söyledi, yanlış anlamaları engellemek için yakın koordinasyon içinde olunması konusunda anlaştı. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile telefon görüşmesinde, PYD/YPG’ye silah verilmeyeceği hususuna değindi.


PYD/YPG Terör örgütüne artık ABD’den silah yardımı yapılmayacak!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile telefon görüşmesinde, Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarının dikkate alınmak mecburiyetinde olduğu vurgulandı, yanlış anlamaları önlemek için yakın koordinasyon içinde olunması ile alakalı mutabık kalındı.

Geçtiğimiz günlerde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin basın açıklaması yapılmıştı. Görüşmede, Afrin’deki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın 5. gününde yapılan görüşmede Suriye’deki son gelişmeler ve harekatla alakalı görüş teatisinin yanı sıra ikili konulara da değinildi. Resmi kaynaklar, ABD’nin açıklamasının görüşmeyi yansıtmadığını bildirdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz