Reina saldırganı ve işbirlikçileri mahkemede

İstanbul Ortaköy’deki Reina isimli gece kulübünde yılbaşı akşamı 39 kişinin ölümüne sebep olan terör saldırısını yapan Abdulkadir Masharipov, eşi Zarina Nurullayeva ve temasta oldukları belirlenen 57 kişi ile ilgili dava ikinci gününde.


Reina saldırganı ve işbirlikçileri mahkemede

İstanbul Ortaköy’deki Reina isimli gece kulübünde yılbaşı gecesi 39 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısını gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov, eşi Zarina Nurullayeva ve saldırıyla bağlantılı oldukları öne sürülen 57 sanığın yargılandığı dava, ikinci gününde.

Yılbaşı gecesi Ortaköy’deki Reina isimli gece kulübüne gerçekleştirilen ve 39 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıya ilişkin 57 sanık ile ilgili açılan ve dün yapılan ilk yargılamayla görülmeye başlanan dava, ikinci gününde devam ediyor.

İstanbul 27’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararıyla Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görülen duruşmaya, 40 defa ağırlaştırılmış müebbet ve Bin 540 seneden 2 Bin 370 seneye kadar hapisle cezalandırılması istenen saldırgan Abdulkadir Masharipov’un da aralarında bulunduğu 48 tutuklu sanık ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

ELİNDE DOSYAYLA GELDİ

Sanık Masharipov duruşma salonuna iki jandarma görevlisinin eşliğinde kelepçeli olarak getirilirken elinde bir dosya olduğu gözlendi. Masharipov sanıklar bölümünün en ön sırasına oturtuldu.

Salonda İngilizce, Kazakça, Fransızca, Arapça, Özbekçe, Rusça, Uygurca ve Çince tercümanlar da hazır bulunduruldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ismine bir avukat salonda hazır bulundurulurken, bazı mağdur-müştekiler ile avukatları da duruşmaya katıldı. Sanık yoklamalarının yapılmasının sonrasında savunmalar ve isteklerin alınması bekleniyor.

Duruşmanın yapıldığı Silivri Ceza İnfaz Kurumları çevresinde ise yoğun güvenlik tedbiri alındı. Kampüse giren araçlar Jandarma görevlileri tarafından durdurularak aramalar yapıldı.

Öte yandan, saldırgan Abdulkadir Masharipov ve eşi Zarina Nurullayeva duruşma esnasında karakalem çalışmasıyla resmedildi.

İlginizi Çekebilir
Hakim “çocuk gelin” davasında acımadı! 19 yıl hapis

Hakim “çocuk gelin” davasında acımadı! 19 yıl hapis

Erzurum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, 14 yaşında olan C.B.'nin nikahsız eşi 23 yaşındaki Yılmaz Ö.'yü, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 16 sene 8 ay, 'kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma' suçunan da 2.5 sene hapis cezasına mahkum etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz