17 Ağustos 2017 Perşembe

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler

Dünya üzerinde birçok kişinin derdi olarak saç dökülmesi karşımıza çıkıyor. Kadınlardan erkeklere birçok kişi rahatsızlık duyuyor. Saçlarımızı tararken saçların ele gelmesi, bir sürü saç teli görmek ve havluda kalan saç telleri herkesi rahatsız eder.


Özellikler erkeklerin saçının önü ver orta kısmı dökülmesi çoğu erkeği rahatsız eder. Bu dökülmelere çözüm yolu ararken herkes saç ekimi yaptırmayı düşünür ve yaptıranlarda vardır. Bu nedenle dökülmelere karşı saçını sıfıra vurduranlar sıklaşması için şampuanını değiştirenler ve çeşitli yağları kullananlar çözüm yolu arayan kişilerdir.

Saç Dökülmesine Karşı Uygulanacak Bitkisel Çözümler

Kına

Herkesin bildiği üzere kına yakmak eski bir yol olarak bilinen ve dökülmeleri engeller ve güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kınanın içine ceviz kabuğu, zeytinyağı, soğan kabuğu gibi maddelerde eklenirse saç tellerini güçlendirir ve parlaklık verir.

Vitamin Eksikliği

Vitamin eksikliği ile ortaya çıkan saç dökülmeleri de mevcuttur. Eğer ki bu tarz dökülmeler meydana geliyorsa avokado yağı da kullanabilirler. İçerdiği A,B,C,D ve E vitaminleri içerir. Kuru deriyi canlandırır ve saç dökülmelerini engeller.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı da avokado yağı kadar etkilidir. Zeytin yağını sürdük den sonra bir iki saat beklettikten sonra güzelce durulayın.

Badem Yağı

Badem yağı da diğerleri ki kadar etkilidir. Badem yağını da haftada bir iki defa kafa derisine masaj yaparak uygulayın bu masaj başınızdaki kan dolaşımını artıracak ve beslenmesine yardımcı olacak.

Argan Yağı

Bir başka yağ ise argan yağıdır ve diğerleri kadar çok etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saç tellerini güçlendirir ve bakımını yapar ve hindistan cevizi sütünü de başınıza masaj yaparak sürerseniz dökülmeleri önler.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı da saçların güçlenmesine yardımcı olur.

Fındık Yağı

Fındık yağı ve kayısı yağı da saç dökülmelerine oldukça etkilidir.

İlginizi Çekebilir

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız güzel görünmenin birçok yolu bulunmaktadır. Sadece makyaja bağlı kalınıp güzel görünmek iyi değildir bu sizin cildinizi olumsuz yönde etkiler. Makyaj yaparken hem zamanınızı kaybedersiniz hem de cebinizden gidecek olan parayı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir