17 Ağustos 2017 Perşembe

Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saç rengi açmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Doğal yöntem veya kimyasal yöntem tercih edilebilir. Saç rengi açmak için öncelikle hem evde olan hem de doğal olan yöntemlere değinelim. Saç renginizi birden çok şekilde siyah, kızıl gibi tonlara boyadıysanız çok fazla açılma olmaz. Saç rengini ancak birkaç ton akıtabilirsiniz.


Bulaşık Deterjanı

Yöntemlerden birincisi bulaşık deterjanı. Markası önemli değil ama özellikle iyi yağ sökücü deterjanlar çok güzel saç boyası akıtmaktadır.

Sirke ve Karbonat

İkinci yöntem ise sirke ve karbonat saçınıza yetebilecek kadar bir karışım hazırlıyorsunuz. Örneğin; bir litre sirkeye bir yemek kaşığı karbonat atın, saçın altına bir kova koyup saçlarınızı bu karışımla yıkayın.

Oksijen Suyu

Üçüncü bir yöntem saça oksijen suyu sürüp güneşe çıkmak (genelde doğal saçlarda işe yarıyor) doğal saçlarda yıpranmadan kullanılan yöntem budur ve kesin sonuç alırsınız. Oksijen suyunu eczanelerden temin etmek mümkündür.

C Vitamini Kapsülü

Bir diğer yöntem ise suda eriyen C vitamini kapsülleriyle saç rengi akıtmak. Suya atın ve çözülmesini bekleyin. Daha sonra aynı yöntemle saçlarınızı yıkayıp, rengini akıtın. Asitli içeceklerle de saç renginizi akıtmak mümkündür.

Bu Yöntemler Ne Sıklıkla Uygulanır?

Bu saç açma yöntemleri birden fazla yani istediğiniz açıklığa gelene kadar uygulanmalıdır, tek seferde sonuç alamazsınız. Kimyasal yöntemlerde ise evde yapılabilecek setler satılmakta. Saçları yıpratıyor, dökülmesine ve yıpranmasına sebep oluyor ve bakım gerektiriyor. Kimyasal bir işlem yaptırmak istiyorsanız profesyonel yardım alınız.

Saç Rengi Açma İşlemleri Neden Yapılır?

Saç rengi açma işlemleri genel olarak değişiklik için yapılır veya yanlış bir uygulama olmuştur kuaförde pişman olunmuştur bunun içinde yapılabilir. Şu an olan halinden memnun olmayabilirsiniz bu yüzden yapılabilir. Gerektiği kadar kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız güzel görünmenin birçok yolu bulunmaktadır. Sadece makyaja bağlı kalınıp güzel görünmek iyi değildir bu sizin cildinizi olumsuz yönde etkiler. Makyaj yaparken hem zamanınızı kaybedersiniz hem de cebinizden gidecek olan parayı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir