Safranbolu’da çıkan yangın 2 tarihi konağı küle dönüştürdü!

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde meydana gelen yangın 2 tarihi konağı sardı. Alevlere teslim olan 3 katlı konaklar herkesin gözü önünde küle döndü.


Safranbolu’da çıkan yangın 2 tarihi konağı küle dönüştürdü!

Akçasu Mahallesi Kaçak Sokak’ta Kasım Uğur’a ait ortalama 150 senelik olduğu söylenen 3 katlı konakta henüz tespit edilemeyen bir sebeple yangın çıktı.

İçersinde kiracı olarak kalan Kaçak Camii imamı Abdi Ulu’nun oturduğu konağın bacasından çıkan yangında alevler bir anda bütün binayı sardı. Komşuların ihbarı neticesi imam Ulu ve ailesi kendisini güçlükle dışarı atarken, olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Hızla yayılan alevler bu esnada bitişikteki Muhammet Yalçın’a ait 3 katlı tarihi eve de sıçradı. Ortalama 1,5 saat sonra yangın söndürülürken, her iki konakta kullanılamaz hale geldi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Ürkmezer ile ilçe Emniyet Müdürü Fatih Çalışır, olay yerine gelerek çalışmaları takip etti.

Ürkmezer, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada ’’ İlk belirlemelere göre yangının bacadan çıktığı tahmin ediliyor. Can kaybı olmaması sevindirici. Safranbolu’nun bir değerinin daha gitmesi ise üzücü’’ şeklinde konuştu.

Yangınla alakalı soruşturma açıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz