Sağlık Bakanlığı 2018 senesinde 55 bin yeni personel alacağını duyurdu

Sağlık Bakanı Demircan, 2018 senesinde yaklaşık 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık görevlisi ve çalışan alacaklarını açıkladı.


Sağlık Bakanlığı 2018 senesinde 55 bin yeni personel alacağını duyurdu

AA Editör Masası’na katılan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, “Sağlık çalışanlarımızın koşullarını iyileştirmek için bir yasal çalışma yapıyoruz. 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık personelini bünyemize katacağız” şeklinde konuştu.

“YIPRANMA PAYI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”

Demircen, “Ocak ayı içerisinde Başbakanımıza bir sunum yapacağız. Bu bekledikleri yıpranma payı, emekli maaşlarındaki düşüklük ve performanstaki ölçütler, bunlarla alakalı çalışmalarımız bittikten sonra paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

“UYGUN PERSONEL RAJİMİ YARATMAK ZORUNDAYIZ”

Taşeron sisteminin kalkmasından sonra bundan sonraki sistemi tekrardan gözden geçireceğiz. Herkesin statüsünü belli bir standart içine getirmemiz gerekir. Sağlığın kendi gerekliliğine uygun bir personel rejimini yaratmak zorundayız.

İlginizi Çekebilir

5 ay içinde 115 çocuk hamile kalınca bakanlık harekete geçti!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, İstanbul'da, bir hastanede 5 ay süresinde 115 hamile çocuğun kayıtlara geçmesiyle alakalı açıklama yaptı. Demircan, 'Hata ve ihmal kimdeyse ortaya çıkarılacak' ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz