5 Dakikada Stres Atmanın 5 Yolu!

İşte hızlı bir şekilde stresten kurtulmanın ve bu süreçte moralinizi yüksek tutmanın en iyi teknikleri.

5 Dakikada Stres Atmanın 5 Yolu!

İşte hızlı bir şekilde stresten kurtulmanın ve bu süreçte moralinizi yüksek tutmanın en iyi teknikleri.

Sakinleştirici bir uyku rutini, onarıcı bir yoga uygulaması ve ailenizle ve arkadaşlarınızla bol miktarda zaman geçirmek, stres seviyelerini kontrol altında tutmada büyük rol oynar. Ancak bir uçuşu kaçırdığınızı, bir iş arkadaşınızdan alıngan bir e-posta aldığınızda veya bulaşık makinenizin beklenmedik bir şekilde bozulduğunu öğrendiğinizde ortaya çıkan stresten mutlaka kurtulamazsınız.

Bu duyguyu bilirsiniz: Kalbiniz hızla çarpmaya başlar, avuçlarınız terler ve o bunalmışlık hissi hakim olur.

Mümkün olduğu kadar çabuk normal hissetmeye geri dönmek için hangi stres giderici aktiviteleri yapabilirsiniz? İşte, 5 dakikada stres atmanın yolları!

5 DAKİKADA STRES ATMANIN 5 YOLU

1. Birkaç Derin Nefes Alın

"Nefes ve vücut arasında çok yakın bir bağlantı vardır. Uzmanlara göre, stresli olduğunuzda nefes alışınız hızlanabilir, bu da kan basıncını yükseltir ve kalp atış hızını artırır. Fakat nefesiniz sakin ve ölçülü olduğunda vücudunuz da sakinleşir.

2. Dışarıya Adım Atın

Stres atmanın yollarından biri de doğaya adım atmaktır. Ağaç görmek, onlara dokunmak, oksijen almak, dışarıda vakit geçirmek stresi azaltacaktır.

3. Bir Liste Yapın

Yapacak çok şeyin olması (özellikle de zaman baskısı varsa) bazen insanları stres ve kaygı sarmalına sürükleyebilir. Bu yüzden öncelikle listesi yapın ve ona uyum sağlayın.

4. Meditasyon Yapın

Meditasyon sakinlik, huzur ve denge hissi yaratabilir; bu da özellikle sakinlikten başka bir şey hissettiğiniz anlarda faydalıdır.

5. Oyun Oynayın

Stres atmanın yollarından bir diğeri de içinizdeki çocuğu kucaklamaktır. Stres topu edinebilir ve dikkatinizi dağıtacak oyunlarla güzel bir mola verebilirsiniz.

5 Dakikada Stres Atmanın 5 Yolu!