Gül suyunun gözler için 10 faydası!

Gül suyu pek çok derde devadır. Cilt bakımında öne çıkan gül suyunun gözler için 10 faydasını duyunca çok şaşıracaksınız...

Gül suyunun gözler için 10 faydası!

Gül suyu pek çok derde devadır. Cilt bakımında öne çıkan gül suyunun gözler için 10 faydasını duyunca çok şaşıracaksınız...

Gözler için gül suyu kullanma uygulaması yeni değil. Ayurveda ve Unani tıbbında gül suyu, iltihabı ve diğer göz bozukluklarını azaltmak için yaygın olarak kullanılır. Ancak bu gül suyu, yorgun gözleri rahatlatmak ve şişkinliği azaltmak için kullandığınız ticari gül suyundan biraz farklıdır.

İranlı bilim adamları yüzyıllar önce gül suyunu icat etti ve o günden bu yana güzellik sektörünün önemli bir parçası haline geldi. Uzun süre bilgisayara bakmaktan gözleriniz ağrıyorsa, canlandırıcı gül suyundan başka hiçbir şey anında rahatlama sağlayamaz. Ancak herhangi bir ev tedavisini kullanmadan önce bir doktora danışmalısınız.

Evet gül suyu gözlere faydalıdır. Ancak tek fark, göz için kullanılan gül suyu ne marketten aldığınız gül suyu ne de evde hazırladığınız gül suyudur. Göz damlası ve göz ilaçlarında kullanılan gül suyu, araştırmacılar veya ilaç geliştirenler tarafından bu amaçla özel olarak elde edilmektedir.

Geleneksel olarak gül suyu kabızlığı, iltihabı ve şişliği iyileştirmek ve boğaz enfeksiyonunu hafifletmek için kullanılıyordu. Ancak bir çalışma, göz damlası olarak kullanıldığında göz sorunlarının tedavisinde nasıl işe yaradığını gözlemledi.

Araştırmacılar, göz damlalarının güçlü antiinflamatuar ve antihistaminik özelliklere sahip olduğunu buldu. Bu bitkisel göz damlalarının inflamatuar, dejeneratif ve enfektif göz rahatsızlıklarının tedavisinde yararlı bir rol oynayabileceği sonucuna vardılar.

Gül Suyunun Gözler İçin 10 Faydası

1. Gözlerinizi Rahatlatır

2. Cilt Tahrişini Yatıştırmaya Yardımcı Olabilir

3. Cilt Kızarıklığını Yatıştırabilir

4. Hücre Hasarını Önleyebilir

5. Yaşlanma Karşıtı Faydaları Olabilir

6. Koyu Halkaların Aydınlatılmasına Yardımcı Olabilir

7. Yatıştırıcı Bir Göz Temizleyicisidir

8. Toz Parçacıklarının Gözlerden Uzaklaştırılmasına Yardımcı Olabilir

9. Yara İyileşmesine Yardımcı Olabilir

10. Gevşemeyi Artırır ve Ruh Halinizi İyileştirir

Gül suyunun gözler için 10 faydası!