İştahı Bastıran Ev Yapımı İçecekler

Sürekli acıkıyor musunuz? İştah bastırıcı içecekler en büyük yardımcınız olabilir! İşte, iştah bastıran içecekler...

İştahı Bastıran Ev Yapımı İçecekler

Sürekli acıkıyor musunuz? İştah bastırıcı içecekler en büyük yardımcınız olabilir! İşte, iştah bastıran içecekler...

İştahını kontrol etmekte zorlanan insanlara yardımcı olmak için piyasada yüzlerce farklı iştah bastırıcı hap bulunmaktadır. Bu haplardan bazıları sağlığınıza zararlı olabilecek uyarıcılar içerir ancak kilo vermek için iştahınızı bastırmak istiyorsanız bu takviyelere güvenmeniz gerekmez. Aslında iştahınızı bastıran içeceklerinizi evde sadece birkaç doğal malzemeyle hazırlayabilirsiniz.

İŞTAH BASTIRAN İÇECEKLER

Kafeinli İçecekler

Kafein, mağazalardan satın alınan birçok iştah bastırıcı ve diyet yardımcısının bir bileşeni olarak kullanılır, ancak aynı etkileri evde bir fincan kahve veya çay demleyerek de elde edebilirsiniz. Kafeinli içeceklerin olması iştahınızı bastıracaktır. Gün boyunca kafeinli içecekler içmek iştahınızı bastırmanıza ve öğün aralarında atıştırmanızı engellemenize yardımcı olabilir. Kalorisi ve yağı yüksek aromalı veya özel kahveler içmek kilo almanıza neden olabilir, bu nedenle orta miktarda aromasız ve şekersiz kahve ve kafeinli içeceklere sadık kalmalısınız.

Kaymağı Alınmış Süt

2009 yılında Amerika’da yapılan bir araştırma, öğle yemeğinden önce yağsız süt içmenin insanların kendilerini tok hissetmelerine ve yemek sırasında ortalama 226 daha az kalori almalarına yardımcı olduğunu buldu. Süt, meyveli içeceklerden veya karbonhidrat içeren içeceklerden daha fazla tokluk etkisi yaratan peynir altı suyu ve kazein de dahil olmak üzere protein açısından zengindir. Çalışma yazarları ayrıca sütteki laktoz içeriğinin iştahı azaltmaya da yardımcı olabileceğini teorileştirdi.

Lifli İçecekler

Çözünmeyen lif, iyi bilinen bir iştah bastırıcıdır. Bir Amerikan dergisinde yayınlanan bir araştırma, 33 gram çözünmeyen lifin iştahı azalttığını ve 75 dakika sonra tüketilen bir öğünde besin alımını azalttığını buldu. Evde benzer sonuçlar elde etmek için çözünmeyen lif tozunu yerel marketinizden veya eczanenizden satın alabilir ve suyla karıştırabilirsiniz. Lif ve su midenizde genişleyerek bir jel haline gelecek ve yemeğinizde daha az kalori olmasına rağmen kendinizi tok hissetmenize neden olacaktır.

Kapsaisin ve Yeşil Çay

İştah bastırıcı içecekler konusunda yapılan bir diğer çalışmaya göre, demlenmiş yeşil çay ve acı biberden oluşan sıcak bir içecek iştahınızı bastırmaya da yardımcı olacaktır. 2009 yılındaki çalışma, bu karışımı içen kişilerin, diyet yaparken veya yemek sırasında daha az kalori tüketirken bile iştahlarının bastırıldığını ortaya çıkardı. Yeşil çay iştahı bastıran kafein içerirken kırmızı biberde metabolizma hızınızı artıran kapsaisin bulunur.

Dünya çapında uzmanlar, her yemekten önce sadece 2 bardak su içmenin kilo verdirdiğini, çünkü suyun bir dolgunluk ve iştah bastırıcı olduğunu bildiriyor.

İştahı Bastıran Ev Yapımı İçecekler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?