Turşu Suyunun 6 Şaşırtıcı Faydası

Turşu suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Bu kış hastalıklardan korunmak istiyorsanız turşu suyu tüketmeye bakın. İşte, bu büyüleyici lezzetin sağlık için sunduğu 6 şaşırtıcı fayda…

Turşu Suyunun 6 Şaşırtıcı Faydası

Turşu suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Bu kış hastalıklardan korunmak istiyorsanız turşu suyu tüketmeye bakın. İşte, bu büyüleyici lezzetin sağlık için sunduğu 6 şaşırtıcı fayda…

Turşu suyu faydaları sağlık için vazgeçilmezdir. Bir dahaki sefere turşu kavanozu açtığınızda suyunu saklayın! İster sevin ister nefret edin turşu suyu sağlığınıza iyi gelebilir. Turşu suyunun bazı faydaları var ama aslında duruma bağlı. Turşu suyunun türü önemlidir. Boya ve koruyucu madde vb içermeyen doğal ve taza turşu suyu faydaları ile sizi çok şaşırtır.

İşte, turşu suyunun 6 faydası!

1. Turşu suyu probiyotik içerir

Doğal olarak fermente edilmiş turşular ve meyve suları, probiyotik adı verilen yararlı mikroorganizmaları içerir. Bağırsaklarınızda metabolizmaya, genel sağlığa, sindirime ve hastalıklarla mücadeleye faydalı birçok bakteri türü bulunuyor. Ayrıca daha az kaygı, depresyon ve daha iyi bir ruh hali ile de bağlantılıdırlar. Probiyotikler iyi bağırsak bakterilerinizi dengede tutmanıza yardımcı olabilir. İnsanlar bu faydalar için, özellikle sindirime yardımcı olmak için probiyotik tüketirler.

2. Turşu suyu egzersiz sonrası toparlanmanıza yardımcı olabilir

Elektrolitler vücudunuzdaki sıvı dengesinin korunmasına ve tüm sistemlerin çalışır durumda kalmasına yardımcı olur. Ancak terlediğinizde çok fazla kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Turşu suyu bol miktarda sodyum, bir miktar da potasyum ve magnezyum formunda elektrolitler içeriyor. Bu yüzden onu doğal bir elektrolit olarak kullanabilirsiniz.

3. Turşu suyu kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olabilir

Araştırmalar sirkenin kan şekerindeki ani yükselişleri ve düşüşleri önlemeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.

4. Turşu suyu kilo kaybına destek olabilir

Turşu suyu kan şekerini dengeleyerek iştahınızı kesmenize yardımcı olabilir. Kan şekeriniz stabil olduğunda kilo vermek ve iştahınızı kontrol altına almak daha kolaydır. Ve eğer probiyotik faydası için turşu suyu içiyorsanız, sindirimi ve metabolizmayı iyileştirmek kesinlikle kilo vermenize yardımcı olabilir.

5. Akşamdan kalmalık durumunda turşu suyu içmek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir

Çok fazla alkol içmek sizi susuz bırakabilir. Akşamdan kalmalık tedavisi olarak turşu suyu içmek, eğer seçtiğiniz elektrolitse yardımcı olabilir. 

6. Turşu hastalıklarla mücadele eden antioksidanlar içerir

Turşu fermente bir besindir, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içerir. Antioksidanlar hücrelerinizi serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan koruyabilir. Serbest radikaller vücutta kanser, kalp hastalığı ve daha fazlasıyla bağlantılı moleküllerdir. Turşu suyundan bir miktar antioksidan alabilirsiniz ama turşuyu yemek daha faydalıdır.

Turşu veya turşu suyunun tuzlu lezzetini seviyorsanız, afiyet olsun! Turşu suyu her derde deva olmasa da kesinlikle sağlıklı bir beslenme planının parçası olabilir.

Turşu Suyunun 6 Şaşırtıcı Faydası