Samsun-Çarşamba Havalimanı 7 Kasım’da hizmete giriyor

Samsun Valisi Osman Kaymak, 17 senedir hizmette olan Samsun-Çarşamba Havalimanı ile ilgili yapılan bakım onarım çalışmalarının 7 Kasım’da son bulacağını ve Havalimanın tekrar hizmete gireceğini duyurdu.


Samsun-Çarşamba Havalimanı 7 Kasım’da hizmete giriyor

Samsun-Çarşamba Havalimanını ziyaret ederek araştırmalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, çalışmaların tamamlandığını ve havaalanının 7 Kasım Salı günü açılacağını belirtti.

17 senedir hizmet veren Samsun-Çarşamba Havaalanı, pistteki 20 santimlik çökmeler sebebiyle 7 Ağustos tarihinde kapatılarak, bakım ve onarım çalışmaları başlatılmıştı. Ortalama 3 ay süren çalışmaların sonrasında pistteki son vaziyeti inceleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, gazetecilere son vaziyet ile ilgili bilgi verdi.

Havalimanında basın toplantısı düzenleyen Vali Kaymak, “Bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle havalimanımız 7 Ağustos tarihinde kapatılmıştı. Biz de zaman zaman gelerek araştırmaları takip ettik. O zaman kamuoyuna 7 Kasım tarihinde buranın açılacağını duyurmuştuk. Şuan ki incelemelerimize göre pistteki çalışmalar tamamen bitmiş vaziyette ve temizlik çalışmaları yapılıyor. İnşallah 7 Kasım Salı günü ilk uçağımız saat 08.00 sıralarında piste inmiş olacak. Esasında bu çalışmaların bitim süresi daha da uzundu. Ama 3 aylık bir çalışma sürecinde tamamlandı. Havalimanı kapanınca tüm insanlar bunun yokluğunu acı bir biçimde hissettiler. Samsun bundan çok zarar gördü fakat havalimanı 7 Kasım’da hizmete açılacak” şeklinde konuştu.

Konuşmanın sonrasında Vali Kaymak yapımı tamamlanan pistte araştırmalarda bulundu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Uçak Vinçle Kaldırıldı, Trabzon Havalimanı Faaliyete Girdi!

Uçak Vinçle Kaldırıldı, Trabzon Havalimanı Faaliyete Girdi!

Trabzon Havaalanı, pistten çıkan Pegasus Havayolları'na ait uçağın kaldırılmasının ardından yeniden uçuşlara başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz