Samsunspor’a yakın bir zamanda Kayyum gelebilir!

Türk futbolunun adından sıkça söz ettiren kulüplerinden Samsunspor, başkan adayı çıkmaması sebebiyle kulübe kayyum atanma tehlikesiyle karşı karşıya geldi.


Samsunspor’a yakın bir zamanda Kayyum gelebilir!

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’un olağanüstü kongresi, yeterli çoğunluk sağlanamayınca bir hafta sonraya ertelenmişti. Bugün günü çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak olan kongrede tekrar başkan adayı çıkmazsa Samsunspor yönetimine kayyum atanacağı söylendi. Takımın antrenmanında açıklamalarda bulunan Tarık Özdal, şu anki vaziyette herhangi bir başkan adayının gözükmediğini, saat 15.00’de yapılacak kongrede de başkan adayı çıkmadığı takdirde Samsunspor’u kötü günlerin beklediğini ifade etti.

“KAYYUMLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİRİZ”

Başkan adayı çıkmadığı takdirde takıma kayyum atanacağını vurgulayan Özdal, “Hepimiz gelişmeleri üzüntü ile takip ediyoruz. Şu ana kadar pozitif bir şey göremedik. İnşallah bugün yapılacak kongrede bir şeyler olur. Samsunspor’a sahip çıkma ismine kimler elini taşın altına koyacak diyerek bir umutla bekliyoruz. Süreç çok kötü bir biçimde ilerliyor. Kanunlar ne emrediyorsa o yapılacak. Vaziyet mahkemeye kadar gider diyerek sanıyorum. Düşünmediğimiz, arzu etmediğimiz ‘kayyum’ denen bir atamayla karşı karşıya kalınabilir. Bu zamana kadar bunu kimse düşünmedi. Kanuna da baktık, bu sefer de yönetime sahip çıkılmadığı takdirde işin hukuki boyutları bu şekilde devreye girecektir. Son dakikaya kadar umudumuz var. Genel kurula kadar göreve talip olunabiliyor. Eskiden genel kuruldan 1 gün yapılıyordu. Artık salonda da yönetime talip olanlar liste sunabiliyor. Zaten sportif manada sıkıntılı günler yaşıyoruz, bir de idari manada sıkıntılı günlere düşersek, Karadeniz’in incisi Samsunsporumuza hiç yakışmaz. Senelerce verilen emekler boşa gitmiş oldur. Kayyum vaziyetine düşmek, bizi fazlasıyla üzer. Bugün yapılacak kongreyi bir umutla bekliyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Birçok şirkete FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atandı

Birçok şirkete FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atandı

Aralarında Uğur Derin Dondurucu gibi dev markalarında bulunduğu birçok şirkete FETÖ ile ilgili soruşturma kapsamında mahkeme kararıyla kayyum atandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz