Seda Üren adını taşıyan ayakkabıları mağazasında satışa sundu

Kendi ismini koyduğu ayakkabı markası için Nişantaşı’nda mağaza açan Seda Üren, “Oldukça kalitedeki bir ayakkabıyı uygun fiyatla piyasaya sürmeyi amaçladık. Tasarımlarıma güveniyorum” ifadelerini kullandı.


Seda Üren adını taşıyan ayakkabıları mağazasında satışa sundu

Seda Üren, kendi ismini taşıdığı markasıyla moda dünyasına giriş yaptı. 20 senedir müzik sektöründen kopmadığını belirten şarkıcı, “Sesim beni terketmediği sürece şarkı söylemeye ara vermek yok” şeklinde konuştu. Üren’le kendi tasarladığı ayakkabıları, müzik sektörünü ve ailesini konuştuk.

– Ayakkabı markanızla moda dünyasına adım attınız. Mağaza açma fikri nasıl gün yüzüne çıktı?

Aslında showroom mantığıyla yaptık. ‘Bysedauren’ ayakkabılarımızı yakından görmek isteyen müşterilere modelleri sunduğumuz, aynı zamanda da kahvelerini yudumlayıp keyifle mola verebildikleri bir yer oldu. Fikir, eşim Ercüment Nefesoğlu’ndan çıktı.

– Ayakkabıların tasarımlarını da siz yapıyorsunuz. Nelerden ilham alıyorsunuz?

Her işin üstesinden gelen, her şeye yetmeyi bilen kadınlardan… Şehir yaşamının yorucu temposuna da yetişmeye çalışan kadınların gün ve geceyi tamamlayabilecekleri şıklıkta ve rahatlıkta olmalarına dikkat ediyorum.

– Nişantaşı’ndaki mağazanızda devamlı duruyor musunuz?

İşi esas internet üstünden yürütüyoruz. Showroom’a çocuklarımdan fırsat buldukça ve lüzumlu oldukça gidiyorum.

– Ayakkabılar Yunanistan’da üretiliyor. Neden yurtdışını tercih ettiniz?

Aile dostumuz, 40 senelik ayakkabıcı Vasilis’in Yunanistan’da imalat bandı var. İstediğimiz kaliteyi oradan alacağımızdan emin olduğumuz için tercih ettik.

– Daha önce, ‘Ayakkabıların maddi bir değeri yok. Rahatlığı önemli’ demiştiniz. Modellere önem vermiyor musunuz?

Biz yüksek kalitedeki bir ürünü, uygun fiyatla piyasaya sürmeyi hedefledik. Bu, uzun soluklu bir süreç. Tasarımlarıma güveniyorum ve bütün gün bedenin yorgunluğunu, ağırlığını taşıyabilmelerine önem veriyorum.

– İtalyan markası Osvaldo Rossi Calzature modellerini de satışa sunuyorsunuz. Bu talep onlardan mı geldi?

İtalya, modanın kalbi ve ayakkabı ile alakalı dünyanın en iyisi. Birkaç araştırma yapmakla beraber tercih ettim diyebilirim. İtalyan kalitesini Türk zevkiyle buluşturduk. Onlar da bizimle Türkiye piyasasına girmek için heyecan duydu.

– Sizin ayakkabı tutkunuz var mı?

İhtiyacım ve gerekliliği derecesinde… Güzel, şık ve rahat ayakkabılar kaçınılmaz.

‘Hayatım değişti’

– Evlendikten sonra yaşamınızda bir değişiklik oldu mu?

Aslında tamamen değişti. Sonsuz şükürler olsun ki Allah’a, eşimle bana iki mucize nasip etti. Aile olduk evlatlarımız sayesinde… Bu dünyada iki melekle iki kere cennetin kokusunu çektim içime…

– Üçüncü çocuğu düşünüyor musunuz?

Çevreme göre bende üçüncü çocuk yapma potansiyeli varmış. Eşim zaten istiyor. Bense, Allah isteyenlere nasip etsin, bana iki adet erkek evlat nasip etti, onlarla mutluyum, diyorum.

‘Şarkıcılığı bırakmadım’

– Şarkıcılığı bıraktınız mı?

1999’dan bu yana profesyonel olarak mesleğimi yapıyorum. Şarkıcılık yalnızca bir iş değil, Allah vergisi bir kabiliyet. Bu sebeple ara vermek söz konusu değil. İlk çocuğum Nefes üç, küçük oğlum Ateş ise bir yaşında. Annelik, büyük emek ve fedakârlık gerektiriyor. Mesleğimle alakalı aktif bir proje üretmeye zamanım olmasada esasında dört yıldır yaşamımın en güzel ve özel sahnesindeyim. Sesim beni terketmediği sürece, şarkı söylemeye ara vermek yok. Yalnızca önceliklerim değişti; çocuklarım ve huzurum her şeyden mühim.

– Son zamandaki müzik sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Örnek sanatçılarımız ve iyi müzisyenlerimiz var. Günümüzde yeni çıkan şarkılar, güzel olsa da çok hızlı tüketiliyor, unutuluyor. Ruhumuz hâlâ eski şarkılarla doyuyor, onlarla besleniyoruz.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Güney Kore'de gerçekleştirilen Kış Olimpiyat Oyunları devam ederken, Kuzey Koreli ponpon kızların ülkelerinde cinsel ilişki kölesi olarak kullanıldığı iddiaları gündemi sarstı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz