Sedat Peker’in adamları sorguya alındı

İnternet üzerinden Sedat Peker’e küfürlü konuştuğu gerekçesiyle dövülen vatandaş için EGM harekete geçti.


Sedat Peker’in adamları sorguya alındı

İnsan hakları, adalet ve benzeri konularda sorunların yaşandığı iddia edilen Türkiye’de yaşanan bazı gelişmeler bu durumu destekliyor. Geçtiğimiz 1-1.5 hafta öncesinde Sedat Peker’e hakaret ettiği gerekçesi ile işkence edilerek öldürülesiye kadar dövülen genç bir adamın video görüntüleri internet dünyasını adeta sallamıştı. Vatandaşlar mafya olarak bilinen Sedat Peker’e neden dolayı hakim ve savcıların dokunamadığını sorarken, bu tür işkence ve benzeri şiddet olaylarının ardından EGM yetkilileri adeta mail ve tweet yağmuruna  tutuldu. EGM ise bugün harekete geçerek YouTube üzerinde dayak ve işkence videosunu yayınlayan 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarttı. Sedat Peker bunların kendisi üzerinde algı oyunu yapan kişiler olduğunu iddia ederek olaydan sıyrılmayı başarırken, 4 kişiden 1 tanesinin henüz daha yakalanamadığı belirtildi.

SORGULAMALARINA BAŞLANDI

Sedat Peker’in adamları oldukları tahmin edilen ancak Sedat Peker tarafından kabul edilmeyen bu iddialar sonrasında EGM’nin 3 kişiyi sorgulamaya başladığı, diğer 1 şüphelinin ise yakalanması için polis ekiplerinin araştırmalarına devam ettikleri açıklandı. Kaçak durumdaki zanlının yakalanabilmesi için yurdun dört bir köşesinde operasyonlar sürüyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Vatandaşlar sıradan bir insanın mafya babası talimatı ile bu şekilde alınıp nasıl dövüldüğü ile ilgili sorulara yanıt arıyor ve çeşitli sosyal medya platformları üzerinden tepkilerini dile getiriyorlar. Olayla ilgili net bir açıklama bekleyen vatandaşlar mahkeme tarafından adı geçen Sedat Peker’e dokunulmamasına öfkeliler.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz