Sedef Ergin pop müziğiyle zirveye doğru gidiyor!

Çocukluk zamanlarında başlayan müzik aşkı, Sedef Ergin’i genç yaşta pop müzik dünyasının dikkat çeken isimleri arasına kattı. Samsun Demir ve Mustafa Sandal’ın da desteğini edinen Ergin, kariyerine oldukça iddialı bir başlangıç yaptı.


Sedef Ergin pop müziğiyle zirveye doğru gidiyor!

Müzik sektörünün önde gelen adlarından Samsun Demir, Mustafa Sandal ve Volga Tamöz’ün de destek verdiği Sedef Ergin’in hikayesi Samsun’da başladı. Samsun’un Alaçam İlçesi’nde çiftçi bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Ergin, henüz ilkokul senelerinde notalara merak sardı. Kendi kendine şarkı sözleri yazıp besteler yapan genç Ergin’in, bu alakası kısa zamanda aile ve okul çevresinin de dikkatini çekti.

OYUNCULUK EĞİTİMİ İÇİN İSTANBUL’A GELDİ

Samsun’da ilkokul, ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra eğitimini Karabük Üniversitesi’nde tamamlayan Sedef Ergin’in bir başka tutkusu da oyunculuktu. Oyunculuk eğitimi için İstanbul’a gelen Ergin, Ayla Algan Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim aldı. Genç yeteneğin keşfedilmesi ise sosyal medya sayesinde oldu.

SAMSUN DEMİR, INSTAGRAM’DA KEŞFETTİ

Sedef Ergin, instagram’a yüklediği fotoğraf ve videolarla DMC Genel Müdürü Samsun Demir’in dikkatini çekmeyi başardı. Ergin’i 8 ay boyunca takip eden Demir, sonunda onunla iletişime geçti ve albüm teklifinde bulundu. Anlaşma sağlandıktan sonra şarkı seçimi için devreye meşhur müzik adamı Volga Tamöz girdi.

MUSTAFA SANDAL’DAN SÜRPRİZ TEKLİF

Volga Tamöz’ün önerisiyle çıkış şarkısı olarak söz ve müziği Mustafa Sandal’a ait ‘Bandıra Bandıra’ seçildi. İzin için Sandal’la irtibata geçildiğinde ise meşhur şarkıcıdan sürpriz bir teklif geldi. Sandal, sesini çok beğendiği Ergin’in ilk projesine ortak olmak istedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz