Şehit çocuklarına eğitim yardımı 

Şehit ve gazi yakınları için verilmesi planlanan ödeneğin bugün itibari ile yapılacağı duyuruldu. Yapılan yardım eğitim ile ilgili giderlerin karşılanmasını amaçlıyor.


Şehit çocuklarına eğitim yardımı 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından şehit yakınları ve gazilerin çocukları ile kendileri için yapılan eğitim yardımı ücretinin bugün itibariyle ödeneceği bildirildi. Eğitimde yapılan ulaşım, yemek ve kırtasiye gibi masrafların karşılandığı bu ödeme her yıl aynı dönemde yapılıyordu. SGK yetkilileri bu yıl eğitim masrafları için yapılacak ödemenin artırıldığını ve ödemelerin aksaklığa meydan bırakılmadan yapılacağını açıkladılar. Binlerce öğrenciyi ilgilendiren bu haber ile SGK ödemelerini yapıldığı Ziraat Bankası şubelerinde kalabalıklar oluşmaya başladı.

ÇOCUKLARIN EĞİTİME HAZIRLANMASI

Türkiye’de hemen hemen her ilde ortalama 150 ile 250 arası terör şehidi bulunuyor. Vatan için canını veren şehitlerimizin ve gazilerin çocuklarına yönelik geliştirilen eğitim yardımı uygulaması ise şehit yakınlarının ve gazilerin kendileri ile çocuklarının eğitim masraflarının tamamını karşılamaya yönelik bir uygulamadır. Bu kapsamda yapılan ödemelere başladıklarını bildiren SGK yetkilileri ödemenin bugün gün içinde yapılacağını kaydetti. Aileler ise eğitim masraflarını karşılayarak çocuklarını okula hazırlamak için ödemenin yapılmasını bekliyor.

HİÇBİR ŞEKİLDE KARŞILIK OLAMAZ

Ülke genelinde yapılan bu ödemenin bu yıl biraz daha artırıldığını bildiren yetkililer ortalama kırtasiye ve yol masraflarının hesaplandığını ve her şehit ailesine bütçe doğrultusunda yardım yapılmasının planlandığını bildirdiler. Ülke bütünlüğü ve bağımsızlık uğruna kendilerini feda eden şehitler için bu ödemenin hiçbir şekilde karşılık olmayacağının altını çizen SGK yetkilileri gaziler ve çocukları için de aynı kuralın geçerli olduğunu ifade etti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’den yeni bir şehit haberi daha var!

Afrin’den yeni bir şehit haberi daha var!

Zeytin Dalı Harekatı'nda Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta şehit düştü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz