Şehit maaşına haciz girişiminin cezası ağır olacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yozgat’ta şehidin maaşına konulmak istenen haciz işlemiyle alakalı açıklamalar yaptı. Gül, “Biz aynı gün Adalet Bakanlığı olarak bu kişinin yapmış olduğu girişimle ilgili suç duyurusunda bulunduk” dedi.


Şehit maaşına haciz girişiminin cezası ağır olacak!

22 Ocak’ta şehit düşen Özalkan’a bağlanacak emekli ikramiyesine ve otomobiline, 2009’da karıştığı kazadan kaynaklanan borcu için 23 Ocak’ta haciz yenilenme talebinde bulunuldu. Adalet Bakanlığı bu işlemi yapanlarla alakalı suç duyurusunda bulundu.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül konuyla alakalı şu şekilde konuştu:

Bu icra tabiki durdurulmuş vaziyette. Biz aynı gün Adalet Bakanlığı olarak Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk, Yozgat Barosu’na da disiplin ve ceza soruşturması talebinde bulunduk. Buradan baroya çağrım; bir an önce dosyanın incelenmesi ve lüzumlu araştırmanın bir an önce yapılması.

Biz her konuda şehidimizin, ailemizin, bütün şehitlerimizin yanındayız. Bu konuda ne yapılsa azdır, bu ülkenin tapusu şehitlerimizin sayesinde bize gelmiştir.

Adana’da da otobüse binerken şehit ailesine yönelik sürücünün tavrı vardı. Bu kişi de tutuklanmıştır.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz