Şeker Fiyatları Düşürüldü

25 şeker fabrikası şeker fiyatlarında 15 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 6'lık indirim yaptığını duyurdu. Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından alınan kararla ilgili detaylar haberin devamında.


Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından şirkete bağlı 25 şeker fabrikasında 15 Mayıs’tan itibaren şeker satışlarında yüzde 6 indirim yapıldı. Bir duyuruyla fiyatlardaki indirimi paylaşan Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., şeker almak isteyenlerin fabrikalara başvuru yapmalarını istedi.

FABRİKADAN YAPILAN AÇIKLAMA

Alınan şekerlerin haftasonları da yüklenebileceğinin belirtildiğini duyuruda, “Şirketimize bağlı 25 şeker fabrikasında, şeker satış fiyatı 15 Mayıs 2017 tarihinden geçerli olmak üzere KDV hariç kilogramı 2.68 liradan yüzde 6 indirimli olarak KDV hariç kilogramı 2.5192 liradan satışına başlanılacak olup, bu uygulamaya 18 Mayıs 2017 perşembe günü mesai bitiminde son verilecektir. Şeker almak isteyen müşterilerimizin alakalı fabrikalara başvuru yapmaları gerekmektedir. Şeker faturaları normal satışlarımızda olduğu gibi günlük kesilecek olup, talep edilen şekere isabet eden KDV dahil şeker bedelinin tamamının peşin yatırılması kaydıyla toptan fatura da kesilebilecektir. 5 bin tona kadar toptan kesilen şeker faturalarının ambarda muhafaza süresi 30 iş günü, 5 bin tondan fazla kesilen şeker faturalarının ambarda muhafaza süresi 45 iş günü olacaktır. Yüklemelerimiz, usullerimiz kapsamında cumartesi, pazar ve tatil günleri de yapılacaktır” denildi.

İlginizi Çekebilir

MNG Kargo’nun satış işlemi tamamlandı

Dün akşam yayınlanan habere göre Turkven, MNG Kargo'nun tamamını satın almak için rekabet kurulundan onayını aldı. Turkven 2000 senesinden bu yana Türkiye'de 5 milyar dolar kadar bir yatırım yapmış bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz