Seks kölesi değil sniper çıktı!

Musul’da bir tünelde yakalanan 20 yabancı uyruklu DAEŞ militanından biri olan 16 yaşındaki Linda’nın seks kölesi olarak zorla DAEŞ saflarında tutulduğu sanılıyordu. Ortaya çıkan gerçek ise Avrupa basınına damga vurdu. Çeçen bir komutanla evli olduğu öğrenilen Linda’nın DAEŞ’in en başarılı keskin nişancılarından biri olduğu ortaya çıktı.


Seks kölesi değil sniper çıktı!

Almanya’dan Irak’a geldi

Irak’ta sürdürülen DAİE operasyonlarında yakalanan 16 yaşındaki genç kızın kaçırılan bir seks kölesi olduğu sanılarak korumaya alınması sonrasında ortaya çıkan gerçek Orta Doğu’da büyük yankı uyandırdı. DAŞE üyeleri arasında bulunan çeçen bir süt düzey yetkili ile evli olduğu öğrenilen genç kızın keskin nişancı eğitimi aldığı ve Almanya’dan Irak’a savaşmak için geldiği öğrenildi.

Tüm dünyadan savaşçılar var

Tünelde yakalanan yabancılar arasında 5 alman, 3 Rus, 3 Türk ve 4 tane çocuğu olan bir Fransız’da bulunuyor. İnsanların neden DAEŞ saflarına katıldığı ve tüm dünyada düzenlerini ve hayatlarını bırakarak Musul’a geldiği ise sosyologların merak ettiği bir konu haline geldi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz