SİHA’lar teröristlerin üstüne ölüm kustu! 70 ölü

Raco’da sivillerin içerisine giren teröristlerin saldırıları ve ATAK helikopterinin düşmesi neticesi şehit olan 12 askerin intikamı, SİHA ile alındı. Kaçan 70 terörist etkisiz hale getirildi.


SİHA’lar teröristlerin üstüne ölüm kustu! 70 ölü

Afrin’de Raco Dağı’na ilerleyen Türk Silahlı Güçleri (TSK) unsurlarına yapılan saldırı ve ATAK helikopterinin kırıma uğraması neticesi aynı bölgede bir günde 12 şehit verdiğimiz acı olayın detayları her geçen gün biraz daha netlik kazanıyor. Yeni Şafak’ın haberine göre; Terörist örgütün TSK’ya çok daha ağır kayıp verdirmek üzere yaptığı sinsi planın, milli silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile bertaraf edildiği gün yüzüne çıktı.

SİHA’LAR MÜDAHALE ETTİ

Edinilen bilgiye göre, terörist unsurların saldırısı, bölgede bulunan insansız hava araçları (İHA) tarafından belirlendi. Bölgeye hızla helikopter kolu gönderildi. Fakat terörist sayısı hayli fazlaydı. Bunun üstüne bölgede uçan Bayraktar SİHA’lara talimat verildi. Helikopterin kırıma uğramasının sonrasında alçak uçuş yapan silahlı insansız hava aracıyla olaya müdahale edildi.

BULUT ALTINA İNİP BOMBA YAĞDIRDI

Olması gereken yükseklikten aşağıya, bulut altı seviyesine indirilen Bayraktar SİHA, gördüğü terörist hedefleri bombaladı. 34 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgedeki keşif İHA’larının izlediği terörist unsurlar da kaçamadı. İHA’larca koordinatları bildirilen unsurlar, F-16 savaş uçaklarıyla vuruldu. Bu operasyonlarla beraber etkisiz hale getirilen terörist sayısı 70’e yükseldi.

HAİN PLAN ÇÖKTÜ

Bayraktar SİHA’nın riskli müdahalesi olmasa, terörist örgütün TSK’ya çok daha ağır kayıp verdirmek üzere yaptığı alçak planı başarıya ulaşacaktı. Askeri kaynaklar, alınan inisiyatifle saldırının hem en az kayıpla atlatıldığını, hem de çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdiler.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz