Simitçi Erkan arakan’daki vahşete sessiz kalamadı!

Budistler tarafından vahşice öldürülen ve zulm gören Arakanlı Müslümanlara Kocaelinde geçimini simit satarak yapan simitçi Erkan Ayhan isimli vatandaş sessiz kalamayarak tepkisini yaptırdığı tişörtle ortaya koydu.


Simitçi Erkan arakan’daki vahşete sessiz kalamadı!

Dünyadaki zengin ülkelerin sesini çıkaramadığı hatta Müslümanl ülkelerin bile tam manasıyla harekete geçmediği Arakanlı Müslümanlar için hayatını sattığı simitlerle geçindiren Simitçi Erkan Ayhan tepkisiz kalamadı.

ZALİMSİN DÜNYA TİŞÖRTÜYLE ARAKAN İÇİN SİMİT SATTI!

Kocaeli’de simit satarak evini geçindiren simitçi Erkan Ayhan “Zalimsin Dünya Arakan Kan Ağlıyor Sen Yoksun Hala” yazan tişörtüyle sattığı simitlerin parasını Arakanlı Müslümanlara bağışladı. 14 senedir simitçilik yapan Ayhan Arakan’da yaşanan ve insanın kanını donduran vahşete sessiz kalamadığını dile getirerek kurban bayramında ağzına et sokmadığını çünkü arakan’da bulunana Müslümanların kesilerek öldüğünden dolayı çok üzüldüğünü açıkladı.

DÜNYANIN ARAKAN’A SESSİZ KALMASINI YEDİREMEDİ!

Dünyanın Arakan için sessiz kalmasını kendisine yediremediğini söyleyen Ayhan elinden ne geliyorsa yapacağını ve sesini dünyanın duyması gerektiğini ifade ederek Arakan’da vahşice öldürülen Müslümanlara sahip çıkalım çağrısı yaptı.

Yaşanan zulümde çekilen görüntüleri izlemesinin ardından uyuyamadığını ifade eden Ayhan ne yapacağını bilemediğini ve sesini duyurmak için böyle bir şey yaptığını belirterek Arakan için tüm Müslümanlardan dua beklediğini vurguladı.

Yaşanan zulmün bitirilmesi için herkesin tepki göstermesi gerektiğini açıklayan Ayhan, Arakan’da yaşanan vahşetin birlik ve beraberlik içinde tepki gösterilerek bitirilebileceğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir
Arakan’da protestocular polisle çatıştı! 7 ölü 12 yaralı

Arakan’da protestocular polisle çatıştı! 7 ölü 12 yaralı

Myanmar'ın Arakan bölgesinde polisin göstericilere ateş açması neticesi 7 protestocunun yaşamını yitirdiği, 12 kişinin yaralandığı bildirildi.

2 Yorumlar
  1. müslümanlar akıllanmadıkca zülme uyrayacak hep ağlıyoruz karşı koymak yok birlik olmak yok dünya kana bulandı insanlık öldü huzur kalmadı o bu şu olduk yazıklar olsun insanlığımıza hayvanlar belgeselini geçtik

  2. HeLaLoLsun kardeşim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz