Sınav stresi için öğrencileri ve veliler uyarıldı

Sınav öncesi ve ödev yapımıyla alakalı öğrencilerin strese girmesi durumunda daha başarısız oldukları tespit edildi. Uzmanlar aileleri bu konuda çocuklarına yardımcı olmaları için uyarıyor.


Sınav stresi için öğrencileri ve veliler uyarıldı

2017-2018 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler sınav ve ödev stresine kapılmaya başladığını açıklayan uzmanlar öğrencilere ve öğrenci velilerine stres konusunda önemli uyarılarda bulundu. Stresin başarıyı zıt yönde etkilediğini ifade eden uzmanlar öğrencilerin başarılı olmak için stresten uzak ortamlarda bulunmaları gerektiği ve ayrıca ödev hazırlarken de bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini açıkladı. Anne ve babalara öğrenciler üzerinde stres oluşturacak baskılardan kaçınmaları gerektiğini söyleyen uzmanlar başarılı eğitim için düzenli bir plana ihtiyaç olduğunu belirtti.

STRESSİZ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIRSANIZ DAHA KOLAY BAŞARIRSINIZ

Öğrencilere düzenli ders çalıştıkları takdirde stresten uzak kalacaklarını ve böylelikle başarıya daha kolay ulaşacakları uyarısında bulunan uzmanlar, stresi yenen öğrencilerin başarıyı daha kolay yakaladıklarını söyledi. Derslerdeki başarının stressiz bir şekilde ders çalışmaktan geçtiğini belirten uzmanlar aynı zamanda derslerde başarı sağlamak isteyen öğrencilerinde dersleri ders zamanında takip etmeleri gerektiğini daha sonra yapacakları tekrarların ders başarısında fazla bir etkisi olmadığını bildirdi.

İYİ UYUYAN ÖĞRENCİLER DAHA ÇOK BAŞARILI

Öğrenci velilerine önemli uyarılarda bulunan uzmanlar çocukların şuandaki eğitim sistemine adapte olabilmesi için sistemi iyi kavraması gerektiğini ve her şeylerinin bir düzen dâhilinde yapıldığı takdir de başarıya döneceğini belirtti. Ve ayrıca uzmanlar özellikle öğrencilerin uyku düzenlerinin olması gerektiğine vurgu yaparak iyi uyuyan öğrencilerin başarılarının daha yüksek olduğunu açıkladı.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Uyuşturucuyla gençleri ağına düşürerek paralarını ve hayallerini çalan alçaklar şimdi de okulların etraflarında yuvalanarak şarj aletine benzeyen kumar araçlarıyla gençlerin harçlıklarını almak için ellerinden geleni yapmaya başladı

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz