Sınav stresi için öğrencileri ve veliler uyarıldı

Sınav öncesi ve ödev yapımıyla alakalı öğrencilerin strese girmesi durumunda daha başarısız oldukları tespit edildi. Uzmanlar aileleri bu konuda çocuklarına yardımcı olmaları için uyarıyor.


Sınav stresi için öğrencileri ve veliler uyarıldı

2017-2018 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler sınav ve ödev stresine kapılmaya başladığını açıklayan uzmanlar öğrencilere ve öğrenci velilerine stres konusunda önemli uyarılarda bulundu. Stresin başarıyı zıt yönde etkilediğini ifade eden uzmanlar öğrencilerin başarılı olmak için stresten uzak ortamlarda bulunmaları gerektiği ve ayrıca ödev hazırlarken de bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini açıkladı. Anne ve babalara öğrenciler üzerinde stres oluşturacak baskılardan kaçınmaları gerektiğini söyleyen uzmanlar başarılı eğitim için düzenli bir plana ihtiyaç olduğunu belirtti.

STRESSİZ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIRSANIZ DAHA KOLAY BAŞARIRSINIZ

Öğrencilere düzenli ders çalıştıkları takdirde stresten uzak kalacaklarını ve böylelikle başarıya daha kolay ulaşacakları uyarısında bulunan uzmanlar, stresi yenen öğrencilerin başarıyı daha kolay yakaladıklarını söyledi. Derslerdeki başarının stressiz bir şekilde ders çalışmaktan geçtiğini belirten uzmanlar aynı zamanda derslerde başarı sağlamak isteyen öğrencilerinde dersleri ders zamanında takip etmeleri gerektiğini daha sonra yapacakları tekrarların ders başarısında fazla bir etkisi olmadığını bildirdi.

İYİ UYUYAN ÖĞRENCİLER DAHA ÇOK BAŞARILI

Öğrenci velilerine önemli uyarılarda bulunan uzmanlar çocukların şuandaki eğitim sistemine adapte olabilmesi için sistemi iyi kavraması gerektiğini ve her şeylerinin bir düzen dâhilinde yapıldığı takdir de başarıya döneceğini belirtti. Ve ayrıca uzmanlar özellikle öğrencilerin uyku düzenlerinin olması gerektiğine vurgu yaparak iyi uyuyan öğrencilerin başarılarının daha yüksek olduğunu açıkladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

ABD'de öğretmenlik yapan 27 yaşındaki Allison Chilton'ın, 12 yaşındaki kız öğrencisi ile ilişki yaşadığı anlaşıldı. Baba, kızının cep telefonunda yakaladığı mesajları polise gösterince öğretmen tutuklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz