Siverek’te Atatürk Büstüne Tahra İle Saldırı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, başında sarıkla seyyar satıcılık yapan Mehmet Malbora, ‘Dinimizde putperestliğe yer yoktur’ diye bağırarak Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Atütürk heykeline elindeki tahra ile zarar vermeye yeltendi. Saldırgan, heykelin yakınındaki İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan çıkan askerlerce etkisiz hale getirilerek, polislere teslim edildi.


Siverek’te Atatürk Büstüne Tahra İle Saldırı

Siverek’te seyyar satıcılıkla hayatını sürdüren Mehmet Malbora, öğle saatlerinde törenlerin yapıldığı Hasan Çelebi Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

Şalvarlı ve aynı zamanda başında sarığı olan Mehmet Malbora, ansızın  Atatürk herkelinin bulunduğu alana çıkıp, elindeki tahra ile heykele zarar vermeye başladı. Çevdekiler ne olduğunu anlamazken, Malbora, ‘Dinimizde putperestliğe yer yoktur’ diyerek saldırısına devam etti. Putperestliğe sahip çıkanlar Peygamber’in soyundan mıdır? Diye bağırdı. Bu durumu gören halk durumu polise bildirdi ve adamı sakinleştirmeye çalıştı. Meydanın yakınında bulunan Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından fark edildi ve adam anında etkisiz hale getirildi. Ardından polislerin olay yerine gelmesiyle, Malbor’a tutuklanarak ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Valilikten Açıklama

Şanlıurfa Valiliği’nden olayla ilgili net bir açıklama geldi. Mehmet Malbora’nın elindeki tahra ile saldırması hakkında net açıklamalar yapan Valilik, Siverek’te saat 13.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeline yönelik, çevreden alınan bilgilere neticesinde, akıl rahatsızlığı olduğu değerlendirilen Siverek doğumlu M.M. tarafından Atatürk Heykeli’ne saldırı düzenlenmiştir. Kolluk kuvvetlerince olaya anında müdahele edilerek,  Atatürk heykeline zarar vermesi engellenmiştir.’’

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Şofbenden çıkan gaz evli çifti canından etti!

Şofbenden çıkan gaz evli çifti canından etti!

Şanlıurfa'da banyo yapmak isteyen karı koca tüplü şofbenden çıkan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz