17 Ağustos 2017 Perşembe

Sivilce İzlerini Yok Etmenin Yolları

Cilt güzelliğini bozan ve insanları rahatsız eden sivilceler artık birçok medikal ve doğal yöntemler ile yok edilebilmektedir. Tüm yaşamımız boyunca bizleri rahatsız eden cilt problemi arasında en kötüsü sivilceler yer almaktadır.


Akne olarak bilinen sivilceler yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu ortaya çıktığı için insanlar sivilce izlerini yok etmenin yolları hakkında sürekli olarak araştırma yapmakta ve uygulamış olduğu yöntem ve tedaviler ile başarılı sonuçlar elde etmektedirler.

Sivilce İzlerini Yok Etmenin Yolları

Sivilce İzlerini Yok Etmek İçin Doğal Yöntemler

Yağ bezeleri yüz, sırt gibi bölgelerde daha ok bulunduğu için sivilceler en çok bu bölgelerde çıkmaktadır. Sivilce izlerini yok etmenin yolları arasında birden fazla tedavi yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında, ilk olarak her ne kadar zor olsa da sivilcelerle oynamamalı ve kaşımalıdır. Temizlik önemli olduğu için sabah akşam olmak üzere cildi günde iki kez temizlemek de sivilcelerin yok olması için bir sebeptir. Bu yöntemler dışında limonun suyunu pamuğa damlatarak sivilce izleri olan yerlere uygulamakta bu izlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Biden fazla yöntemin bulunduğu sivilce izlerini yok etmeye karşı yöntem de zeytinyağı ve bal maskesi de izleri yok etmek için önemli yer tutmaktadır. Yapmamız gereken elimize buladığımız bu yağı, sivilce lekelerinin olduğu yerlere yağ emene kadar hafif hareketlerle yedirmektir. Ardından havluyu ılık suda ıslatıp sıktıktan sonra yüzümüzü örtüp bir süre beklemektedir.

Medikal Yöntemler

Sivilce izlerini yok etmenin yolları arasında eğer sivilce izleri ileri boyutta ise eğer yapmanız gereken bir doktor kontrolü altında tedavi olmaktır. Bu tedaviler arasında bulunan ve izleri yok etmeye yardımcı olan bitkisel peelingler ve CO2 fraksiyonel lazer uygulaması sayesinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Peelingler 2 haftada bir, CO2 Fraksiyonel lazer uygulaması ise ayda 1 kez, bu uygulamalar cildin durumuna göre ise değişebilir.

İlginizi Çekebilir

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız güzel görünmenin birçok yolu bulunmaktadır. Sadece makyaja bağlı kalınıp güzel görünmek iyi değildir bu sizin cildinizi olumsuz yönde etkiler. Makyaj yaparken hem zamanınızı kaybedersiniz hem de cebinizden gidecek olan parayı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir