Siyah akan dere olur mu? Sakarya’da var!

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 10 yıl öncesine kadar ilçenin sembolü olan dere artık siyah akıyor. Yakınlarda bulunan bir gıda fabrikasının bıraktığı atıkları gerekçe gösteren ilçe sakinleri ise yavaş yavaş doğayı zehirleyen bu çevre kirliliğine karşı yetkilileri göreve davet etti.


Siyah akan dere olur mu? Sakarya’da var!

Doğal güzellikler bir bir yok oluyor

Artan sanayileşme ve bilinçsiz boşaltım sistemleri nedeniyle doğal güzellikler bir bir yok olurken Sakarya halkını canından bezdiren haber ise gündeme bomba gibi düştü. Akyazı ilçesinde bulunan dere iddiaya göre gıda fabrikasının saldığı kimyasal atıklar nedeniyle hiçbir canlı türünün yaşayamayacağı bir hal aldı. İçinde balık, kurbağa ya da bitki canlılığı dahi olmayan derenin siyah akması görenleri hayrete düşürüyor.

Çocuklarımızın sağlığından endişeliyiz

Atık miktarının ne kadar fazla olduğunu gözler önüne seren bu durum ilçe sakinlerini de isyan ettirdi. İlçelerinin doğal güzelliğinin yanı sıra çocuklarının sağlığı için de tedirgin olduklarını söyleyen çevre sakinleri yetkilileri göreve çağırdı. Fabrikanın maliyetsiz atık sistemi kurmak adına atıklarını dereye döktüğünü ve bu durumun bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkardığını iddia eden çevre sakinleri taleplerine bir an önce yanıt bekliyor.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bodrum büyük bir deprem bekliyor

Bodrum büyük bir deprem bekliyor

Prof. Dr. Ahmet Ercan yaptığı açıklamada Bodrum bölgesinde büyük bir deprem beklediğini ifade ederek vatandaşları uyardı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz