24 Ağustos 2017 Perşembe

Siyah akan dere olur mu? Sakarya’da var!

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 10 yıl öncesine kadar ilçenin sembolü olan dere artık siyah akıyor. Yakınlarda bulunan bir gıda fabrikasının bıraktığı atıkları gerekçe gösteren ilçe sakinleri ise yavaş yavaş doğayı zehirleyen bu çevre kirliliğine karşı yetkilileri göreve davet etti.


Doğal güzellikler bir bir yok oluyor

Artan sanayileşme ve bilinçsiz boşaltım sistemleri nedeniyle doğal güzellikler bir bir yok olurken Sakarya halkını canından bezdiren haber ise gündeme bomba gibi düştü. Akyazı ilçesinde bulunan dere iddiaya göre gıda fabrikasının saldığı kimyasal atıklar nedeniyle hiçbir canlı türünün yaşayamayacağı bir hal aldı. İçinde balık, kurbağa ya da bitki canlılığı dahi olmayan derenin siyah akması görenleri hayrete düşürüyor.

Çocuklarımızın sağlığından endişeliyiz

Atık miktarının ne kadar fazla olduğunu gözler önüne seren bu durum ilçe sakinlerini de isyan ettirdi. İlçelerinin doğal güzelliğinin yanı sıra çocuklarının sağlığı için de tedirgin olduklarını söyleyen çevre sakinleri yetkilileri göreve çağırdı. Fabrikanın maliyetsiz atık sistemi kurmak adına atıklarını dereye döktüğünü ve bu durumun bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkardığını iddia eden çevre sakinleri taleplerine bir an önce yanıt bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Tuvalet parasını ödemeyince takunya ile sopa yedi

İstanbul Kasımpaşa'da yaşandığı iddia edilen olayda 28 yaşındaki genç caminin tuvaletini kullandı. Görevli kendisinden 1 TL ücreti istediğinde ödemek istemeyen genç, görevlinin gazabına uğradı ve takunya ile saldırıya uğradı. Olay yerinde fenalaşan genç adam görevli hakkında şikayetçi olurken konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz