CHP’li Belediyeden AK Parti’nin İsrail’e boykot önerisine veto: Bizi ilgilendirmiyor!

CHP’li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, AK Parti Belediye Meclis mensuplarının İsrail ürünlerine boykot uygulama önerisini veto ederek “Ülke politikasını ilgilendiren konuları bizim yerel meclis olarak almamız mümkün değil” şeklinde konuştu.

CHP’li Belediyeden AK Parti’nin İsrail’e boykot önerisine veto: Bizi ilgilendirmiyor!

İşgalci İsrail'in, Filistin'deki katliam saldırıları 7 Ekim'den bu yana kesintisiz sürerken, ülke çapında İsrail ürünlerine büyük çaplı boykot kampanyası başlatıldı.

Milyonlarca vatandaş, onlarca İsrail ürününü boykot ederken, CHP'li Esenyurt Belediyesi skandal bir karara imza attı.

AK PARTİ'NİN İSRAİL'E BOYKOT ÇAĞRISI VETO EDİLDİ

Esenyurt Belediye'sinin Kasım ayı meclis toplantısında, AK Parti Belediye Meclis mensubu Duygu Koç Şimdi'nin İsrail ürünlerine yönelik başlatılan boykot kampanyasına destek olma çağrısı, CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt tarafından veto edildi.

'ÜLKE POLİTİKALARINI İLGİLENDİREN KONULARI ALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL'

Öneriyi ülke politikasını ilgilendiriyor diye veto eden Bozkurt, "Bu bizim ülke politikasını ilgilendiren bir konu. Ülke politikasını ilgilendiren konuları bizim yerel meclis olarak almamız mümkün değil." şeklinde konuştu.

'ÇOK DA GÜZEL BİR SOFRA KURMUŞSUNUZ AMA BEN O SOFRAYA OTURMAYACAĞIM'

Duygu Koç Şimdi ise yaptığı konuşmada, "Kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin. Allah razı olsun. Çok da güzel bir sofra kurmuşsunuz ama ben o sofraya oturmayacağım dedim. Çünkü o yüreği yanan anneleri anlayabiliyorum. İsrail'i fakat onların mallarını boykot ederek ve ekonomisini bir nebze de olsun çöküntüye uğratmaya çalışarak Filistinli kardeşlerimize yardımcı olabiliriz. Ben beni izleyen, dinleyen tüm annelerden, ev hanımlarından, babalardan, aklı kesen herkesten Filistin'deki din kardeşlerim için bunu rica ediyorum. Lütfen lüzumlu özveriyi gösterelim." dedi.

CHP’li Belediyeden AK Parti’nin İsrail’e boykot önerisine veto: Bizi ilgilendirmiyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?