Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de! "Türkiye ekonomisi üç kat büyüdü"

Kayseri'yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye ekonomisine dair önemli açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de! "Türkiye ekonomisi üç kat büyüdü"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti yönetiminin Türkiye ekonomisini yeni boyutlara taşıdığını ve görev süresi boyunca ekonominin üç katına çıktığını iddia etti.

Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde dün Kayseri'de yaptığı miting konuşmasında, "Her alanda tarihi değiştirecek işler yaptık, yapmaya devam edeceğiz... Türkiye'yi 21 yılda üç kat büyütmeyi başardık" dedi. 

Cumhurbaşkanı ayrıca Türkiye ekonomisinin büyüklüğünü ikiye katlama niyetini de açıkladı. İşte, Erdoğan’ın o açıklamaları!

"Türkiye'yi tarihinin en güçlü siyasi, ekonomik, askeri ve sosyal seviyesine taşıdık. Yüzyıllardır ihmal edilen altyapı eksikliklerimizi tamamlamanın yanı sıra milletimizi hak ve özgürlük özlemleriyle buluşturduk." 

"Şimdi hedefimiz önümüzdeki dönemde ülkemizi iki katına çıkararak dünyanın en güçlü ekonomileri arasında hak ettiği yere taşımaktır. Bunu yapabilecek bilgi, akıl ve kararlılığa sahibiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomik gündeminin merkezinde öncelikli olarak belirttiği enflasyonla mücadele yer aldı. Vatandaşların satın alma gücünü korumaya yönelik tedbirler sözü verdi ve refah seviyelerini artırma sözü verdi.

Enflasyonun yılın ilerleyen saatlerinde azalacağını öne sürerek, "Çalışanlarımızın ve emeklilerimizin gelirlerini ve emeklilerinin yüksek enflasyona karşı korunmasından sorumluyuz. Halkımızın refah düzeyini eskisinden daha da yükseğe çıkaracağız." açıklamasında bulundu.

Erdoğan, emeklilere kamu bankaları aracılığıyla 8 bin ile 12 bin lira arasında değişen promosyon ödemeleri yapılacağını duyurdu. "Diğer (özel) bankaların da katılacağına inanıyorum" diye ekledi.

Erdoğan ayrıca yaklaşan belediye başkanlığı seçimlerine de değinerek birlik çağrısında bulundu ve kendi deyimiyle "ülkenin istikrarını bozmaya yönelik girişimleri" kınadı.

"31 Mart'ta demokrasi saflarımızı sıkılaştıracağız, daha da birlik olacağız" diyen Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı'nın inşasını hep birlikte gerçekleştireceğiz" niyetini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Mart ayının ikinci yarısında Kürt, İran ve Avrasya gelenekleri kapsamında bahar kutlamalarının ilk günü olan Nevruz'un da hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de! "Türkiye ekonomisi üç kat büyüdü"