Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündemi: “Hayat pahalılığı ve CHP“

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Balıkesir'de düzenlenen mitinge katılarak kalabalığa hitabında yerel seçimler ve hayat pahalılığına yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündemi: “Hayat pahalılığı ve CHP“

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim gezileri kapsamındaki adresi bugün Balıkesir oldu. Balıkesir'deki AKP mitingine katılan Erdoğan, konuşmasında yerel seçimlere ve hayat pahalılığına değindi. Hayat pahalılığı ile mücadele konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyanın enflasyon sorunu yaşadığını ve Türkiye Yüzyılı rotasını koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden Türkiye'yi sağ selametle çıkarmak amacında olduklarını vurguladı. 

Balıkesir'deki AKP mitinginde yaklaşık 85 bin Balıkesirliye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide önceliği istihdama ve üretime verdiklerine işaret etti. Bu konuda gidişatın iyi olduğunu aktaran Erdoğan, enflasyonla mücadele konusunda 6 Şubat depremlerinin Türkiye ekonomisine getirdiği 104 milyar USD tutarındaki faturaya dikkat çekti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler kapsamında başta CHP olmak üzere muhalefet partilerine eleştirilerde bulundu. Muhalefet kesiminde her şeyin gizli kapaklı olduğu için kimin kiminle yürüdüğü ve kimin kime borçlandığının tam bir muamma olduğu ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Türkiye ve Türk milleti ile hiçbir ortak noktasının kalmadığını öne sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle CHP'yi bölücü örgütün güdümünde olduğunu öne sürdüğü DEM Parti ve marjinal örgütlerin oyuncağı haline dönüştürenlerin utanması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündemi: “Hayat pahalılığı ve CHP“