Devlet Bahçeli'den Somali, AKP, TFF ve fenomenler açıklamaları

Devlet Bahçeli, gündemin ilk sıralarında yer alan konulara ilişkin olarak düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Devlet Bahçeli'den Somali, AKP, TFF ve fenomenler açıklamaları

Devlet Bahçeli, Ankara'da düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'ndan önce basın toplantısında gündeme ilişkin konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun otomobiliyle çarparak ölümüne neden olduğu motosikletli kurye olayına değinen Bahçeli, bu kişinin Türk adaleti önünde hesap vermekle yükümlü olduğunu söyledi.

AKP-MHP ilişkileri

AK Parti ile MHP arasında gerçekleştirilen görüşmeleri değerlendiren Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın kararını verdiğini ve mutabakata vardığını belirterek, 31 Mart 2024 tarihi için yola çıktıklarını ve AKP ile çözemeyecekleri hiçbir meselenin olmayacağını vurguladı.

TFF’ye eleştiri

Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasındaki maçın ardından hakeme yönelik yumruklu saldırıya da değinen MHP lideri Bahçeli, Türkiye Futbol Federasyon'un (TFF) süreci sağduyu ve soğukkanlılıkla yönetemediği eleştirisinde bulundu.

Fenomenler

Sosyal medya fenomenlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Devlet Bahçeli, bu şahısların fenomen adıyla ortaya çıkan, para ve servetinin kaynağı şaibeli ve belirsiz olan sonradan görme bir avuç çapulcu olduğu yorumunu yaptı.

Devlet Bahçeli'den Somali, AKP, TFF ve fenomenler açıklamaları