Isparta mitinginde konuşan Erdoğan: "Türkiye'nin ekonomik göstergeleri olumlu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Isparta mitingi sırasında önemli açıklamalarda bulundu. İşte, o açıklamaların özeti...

Isparta mitinginde konuşan Erdoğan: "Türkiye'nin ekonomik göstergeleri olumlu"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 21 yılda iyileşen göstergeler ve artan milli gelire dikkat çekerek Türkiye'nin ekonomik gidişatına güvendiğini ifade etti.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Isparta'da düzenlenen mitingde kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, "Türkiye bugün 32 milyon çalışan ve 16 milyon emekliyle çok farklı bir ligde yer alan bir oyuncu” ifadelerini kullanan Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle oldu:

TÜRKİYE’NİN EKONOMİK GÖSTERGELERİ OLUMLU YÖNDE

"Güven ve istikrar ortamını koruyarak, diğer faktörler ne olursa olsun, ülkemizin hedeflerinden sapmasına asla izin vermedik. Bugün de aynı anlayışla hareket ediyoruz."

Görevde bulunduğu son 21 yılda milli gelirin üç katına çıktığını vurgulayan Erdoğan, yakın gelecekte bu rakamın iki katına çıkabileceği konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

"Bu şekilde hepimiz daha iyi refah seviyelerine ulaşabiliriz" diyerek ilerlemeye aktif katılım çağrısında bulundu.

"Halkımızın bu nitelikleri harekete geçirebileceği, kullanabileceği ve katma değere dönüştürebileceği bir altyapı oluşturmanın peşindeyiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dış faktörler ve geçen Şubat ayında meydana gelen büyük depremler gibi doğal afetler de dahil olmak üzere "ulusun ekonomik istikrarına yönelik tehditler" olduğunu öne sürdü.

"Son 10 yılda Türkiye terörden darbe girişimlerine, salgından bölgemizdeki çatışmalara kadar pek çok davaya maruz kaldı. Yüzyılın felaketi olan bu depremler üzerimizdeki yükü daha da artırdı." 

"Milletimiz depremde gösterdiği birlik, beraberlik ve kardeşliği sandıkta da sürdürmüştür."

Erdoğan, yüksek yaşam maliyetlerinin mevcut zorluklarını ve bunun sabit gelirli bireyler üzerindeki etkisini kabul etti.

"İnşallah bu sıkıntıları aşacağız. Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın ikinci yarısından itibaren görmeye başlayacağız" dedi.

"Aslında genel ekonomik göstergelerimiz çok iyi. Milli gelirimiz, istihdamımız, üretimimiz ve ihracatımız tarihimizin en yüksek seviyesinde."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun düşmesi durumunda çalışanlara ve emeklilere sosyal yardım sözü verdi.

"Başka yalanlara kanmayın. Eski Türkiye'de onlarca yıl ülke tarihi bu palavracı siyasi yaklaşım yüzünden heba oldu".

"Güvensizliğin, istikrarsızlığın, programsız ve plansız siyasetin hakim olduğu bir ülkede başta emekçiler ve emekliler olmak üzere herkes kaybeder."

Isparta mitinginde konuşan Erdoğan: "Türkiye'nin ekonomik göstergeleri olumlu"