24 Ağustos 2017 Perşembe

Sneijder ucuza gitti!

Galatasaray ile kavgalı ayrılan Wesley Sneijder Fransa’nın Nice kulübüne burada aldığı ücretin 5’te biri fiyatına imza attı. Rakamın bu kadar düşük olması Türkiye’de transfer pazarının ne kadar yüksek tutulduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.


5 katı fiyat alıyordu

Galatasaray’da yıllık garanti 4.5 milyon Euro alan Hollandalı yıldız Fransa’da bu rakamın 5’te biri fiyatına oynayacak. Rakamlar arasında bu kadar farklılık olması ise Türkiye’de yabancı oyunculara sunulan ücretlerin fazla olduğunu gündeme getirdi. Türk futbolunun yabancı yıldız krizlerine aşina olduğu gerçeğinin yanı sıra taleplerin de Avrupa’ya oranla Türkiye’de daha fazla olması dikkat çekti. 1 milyon 800 bin Euro ile anlaşma sağlayan Wesley Sneijder vergiler çıkınca toplamda 900 euro para kazanacak.

Burada başarılı olacağım

Türkiye’de Galatasaray Wesley Sneijder için yıllık garanti bir şekilde 4.5 milyon Euro ödüyordu. Wesley Sneijder amacının milli takıma görkemli bir veda ve jübile öncesi başarılı bir sezon yaşamak olduğunu söyledi. Türkiye’de hak ettiği değeri görmediğini belirten Hollandalı Fransa’da başarı elde edeceğine inandığını kaydetti.

İlginizi Çekebilir

Robinho, Çaykur Rizespor’a geliyor

Teknik direktör Hikmet Karaman tarafından yapılan açıklamaya göre Brezilyalı futbolcu Robinho Çaykur Rizespor'la anlaşmayı sağladı. Mehmet Cengiz tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Karaman, kısa zaman içerisinde ünlü futbolcunun yeşil mavi renkler altında top koşturacağını bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz