Sneijder ucuza gitti!

Galatasaray ile kavgalı ayrılan Wesley Sneijder Fransa’nın Nice kulübüne burada aldığı ücretin 5’te biri fiyatına imza attı. Rakamın bu kadar düşük olması Türkiye’de transfer pazarının ne kadar yüksek tutulduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.


Sneijder ucuza gitti!

5 katı fiyat alıyordu

Galatasaray’da yıllık garanti 4.5 milyon Euro alan Hollandalı yıldız Fransa’da bu rakamın 5’te biri fiyatına oynayacak. Rakamlar arasında bu kadar farklılık olması ise Türkiye’de yabancı oyunculara sunulan ücretlerin fazla olduğunu gündeme getirdi. Türk futbolunun yabancı yıldız krizlerine aşina olduğu gerçeğinin yanı sıra taleplerin de Avrupa’ya oranla Türkiye’de daha fazla olması dikkat çekti. 1 milyon 800 bin Euro ile anlaşma sağlayan Wesley Sneijder vergiler çıkınca toplamda 900 euro para kazanacak.

Burada başarılı olacağım

Türkiye’de Galatasaray Wesley Sneijder için yıllık garanti bir şekilde 4.5 milyon Euro ödüyordu. Wesley Sneijder amacının milli takıma görkemli bir veda ve jübile öncesi başarılı bir sezon yaşamak olduğunu söyledi. Türkiye’de hak ettiği değeri görmediğini belirten Hollandalı Fransa’da başarı elde edeceğine inandığını kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İki dev takım Ozan Tufan’ın transferi için yarışıyor!

İki dev takım Ozan Tufan’ın transferi için yarışıyor!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'la anlaşamadığı için Sarı-Lacivertli ekiple ipleri koparan ve Antalya kampına dahil edilmeyerek kadro dışı bırakılan Ozan Tufan'ın Galatasaray ve Beşiktaş'ın radarına girdiği iddia edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz