Sneijder ucuza gitti!

Galatasaray ile kavgalı ayrılan Wesley Sneijder Fransa’nın Nice kulübüne burada aldığı ücretin 5’te biri fiyatına imza attı. Rakamın bu kadar düşük olması Türkiye’de transfer pazarının ne kadar yüksek tutulduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.


Sneijder ucuza gitti!

5 katı fiyat alıyordu

Galatasaray’da yıllık garanti 4.5 milyon Euro alan Hollandalı yıldız Fransa’da bu rakamın 5’te biri fiyatına oynayacak. Rakamlar arasında bu kadar farklılık olması ise Türkiye’de yabancı oyunculara sunulan ücretlerin fazla olduğunu gündeme getirdi. Türk futbolunun yabancı yıldız krizlerine aşina olduğu gerçeğinin yanı sıra taleplerin de Avrupa’ya oranla Türkiye’de daha fazla olması dikkat çekti. 1 milyon 800 bin Euro ile anlaşma sağlayan Wesley Sneijder vergiler çıkınca toplamda 900 euro para kazanacak.

Burada başarılı olacağım

Türkiye’de Galatasaray Wesley Sneijder için yıllık garanti bir şekilde 4.5 milyon Euro ödüyordu. Wesley Sneijder amacının milli takıma görkemli bir veda ve jübile öncesi başarılı bir sezon yaşamak olduğunu söyledi. Türkiye’de hak ettiği değeri görmediğini belirten Hollandalı Fransa’da başarı elde edeceğine inandığını kaydetti.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Barcelona bağımsızlık krizinde devreye girdi

Barcelona bağımsızlık krizinde devreye girdi

Son günlerde İspanya'da gerçekleştirilen referandum ile çıkan krizlerde Barcelona takımı Katalonya'nın yanında durdu.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz