Soyguncular para taşıyan uçağı kaçırdı!

Kolombiya’da silahlı soyguncular, otoyol gişelerinden elde edilen ortalama 610 bin dolarlık hasılatı götüren küçük bir kargo uçağını kaçırdı.


Soyguncular para taşıyan uçağı kaçırdı!

Kolombiya Sivil Havacılık İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, AeroGalan taşımacılık firmasına ait Cessna Piper PA34 tipi küçük kargo uçağı, Cesar yönetim bölgesine bağlı Aguachica havaalanına inişinin sonrasında silahlı kişilerce kaçırıldı.

Olayın sonrasında havaalanı uçak trafiğine kapatılırken Güvenlik kuvvetleri ve havacılık yetkilileri, soyguncuların, mürettebatla birlikle kaçırdıkları uçağın yerini tespit etmeye çalışıyor.

Yerel basında ELN iddiası

Öte yandan Kolombiya basınındaki haberlere göre, görgü tanıkları, silahlı soyguncuların Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) bayrağı taşıdığını söyledi.

Sivil Havacılık İdaresinin açıklamasında paranın miktarı ile alakalı ayrıntı verilmezken, yerel basında yer verilen haberlerde, uçakta 2 milyar pesoluk (yaklaşık 610 bin dolar) hasılat bulunduğu öne sürüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz