Sözcü Gazetesi Melih Gökçek’in yazarlık teklifini kabul etmedi

Sözcü gazetesinde yazar olmak isteyen Melih Gökçek’e gazeteden cevap geldi. Gazete böyle bir şeyin mümkün olamayacağını dünya görüşlerinin farklı olduğunu açıkladı.


Sözcü Gazetesi Melih Gökçek’in yazarlık teklifini kabul etmedi

Sözcü gazetesinde köşe yazmayı talep eden eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’e gazeteden cevap geldi. Başyazar Rahmi Turan, tarafından verilen cevapta “Söz konusu olamaz” denildi.

Turan bugün yayımlanan “Sözcü ve Melih Gökçek” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Ne oluyor? Melih Gökçek Sözcü’de mi yazacak? Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı biri Sözcü’de nasıl yazar?’ diyerek soran sorana…

Binlerce okur nasıl bu şekilde bir duyguya kapıldı?

Saygı Öztürk, hiçbir gazete ile konuşmayan Gökçek’le görüşerek bir gazetecilik başarısı elde etmişti.

Haber Sözcü’de; ‘AKP’nin dışladığı Melih Gökçek, yaşadıklarını Sözcü’ye anlattı. Ankara Belediye Başkanı iken Sözcü ile yıldızı barışmayan Gökçek, her kesimden mağdurun sesi olan Sözcü’ye içini döktü’ başlıklarıyla yayınlandı. Gökçek’in ‘Sözcü yönetimi uygun bulursa Sözcü’de yazmayı çok isterim. Çok maaş da istemem. Başka yerden de teklif geldi ama tercihim Sözcü olur’ sözlerine yer verildi.”

‘Dünya görüşümüz çok farklı’

“Bu bizim demokratik anlayışımızdı” diyen Turan, “Herkes bir talepte bulunabilir. Bu, insanların doğal hakkıdır. Bütün AKP’lilerin günün birinde Melih Gökçek gibi doğruyu bulacağı düşüncesiyle Sözcü o sözlere yer verdi” şeklinde konuştu.

Gökçek’in yazarlık talebine ise Rahmi Turan şu cevabı verdi: “Melih Gökçek’le dünya görüşümüz ve demokratik anlayışımız çok farklıdır. Tabii ki onun Sözcü’de yazması diye bir şey söz konusu olamaz!”

İlginizi Çekebilir
Melih Gökçek: Sözcü Gazetesinde Yazar Olmak İstiyor!

Melih Gökçek: Sözcü Gazetesinde Yazar Olmak İstiyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 23,5 sene görev yapan ve sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteğiyle istifa eden Melih Gökçek, Sözcü gazetesinde yazmayı çok istediğini belirtti. Gökçek, "Aslında çok maaş da istemiyorum. Ben yazmaya hazırım. Başka bir yerden yazmam ile alakalı öneri geldi. Fakat ben Sözcü'de yazmayı tercih ederim" şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz