Fenerbahçe Beko'dan şok açıklama!

Fenerbahçe, Beşiktaş maçındaki tribün olaylarında Madar'ın görme kaybını açıkladı, olayları kınayarak sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Fenerbahçe Beko'dan şok açıklama!

Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet maçındaki tribün olaylarından etkilenen oyuncusu Yam Madar'ın durumuyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Kulüp, olayları şiddetle kınarken, Madar'ın kafasına isabet eden yabancı maddenin ardından kısmi görme kaybı yaşadığını duyurdu.

Sarı-lacivertli kulübün resmi açıklamasında, "Bu tür olayları oluşturanları ve bir sporcumuzun zarar görmesine neden olan durumu görmezden gelen müsabaka görevlilerini kınıyoruz" ifadelerine yer verildi. Yam Madar'ın durumuyla ilgili detaylı bilgiler de paylaşıldı: "2 Aralık Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısında, ev sahibi takım tribünlerinden atılan cisimlerden biri sporcumuz Yam Madar'ın kafasına isabet etti. Bu nedenle soyunma odasına gitmek zorunda kalan Madar, sağlık ekibimizin müdahalesi ve kendi isteğiyle ikinci yarıda mücadeleye devam etti."

Karşılaşma sonrasında Madar'ın kısmi görme kaybı yaşadığının ortaya çıktığı belirtildi. Kulüp, "Oyuncumuza acil şifalar diliyor, sağlığına kavuşması için çaba sarf ediyoruz" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe, olayların sorumlularının tespiti ve benzer durumların önlenmesi için Türkiye Basketbol Federasyonu ve ilgili kurumlardan gerekli adımların atılmasını talep etti. Açıklamada, "Bu tür olayların yaşanmaması ve yaşandığında hemen önlem alınması gereken spor alanları için, gerekli cezaların verilmesini bekliyoruz" denildi.

Fenerbahçe Beko'dan şok açıklama!