Futbolculara 80 milyon TL ödeme yaptık, dedi!

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, kararlı yönetimi vurgulayarak, futbolculara nakit olarak 80 milyon TL ödeme yapıldığını açıkladı.

Futbolculara 80 milyon TL ödeme yaptık, dedi!

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, bugün yaptığı açıklamada kulübün finansal durumu hakkında önemli bilgiler paylaştı. Öztürk, Galatasaray'ın mali açıdan zor durumda olmadığını belirterek, dün futbolculara nakit olarak 80 milyon TL ödeme yapıldığını açıkladı. Kulübünün Türk Hava Yolları'na ait özel uçakla Sivasspor ile oynayacağı erteleme maçı için Sivas'a hareket etmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Metin Öztürk, "Finansal olarak zorda olduğumuzu söylemek mümkün değil. Özellikle yayıncı kuruluş gelirlerinin düşmesiyle birlikte tüm futbol kulüpleri zorlanıyor. Fakat Galatasaray olarak finansal olarak çok iyi durumdayız." şeklinde konuştu.

Transfer çalışmalarına da değinen Öztürk, "Transfer çalışmaları Galatasaray'da hep devam eder. Ocak ayında ihtiyaç olan mevkilere mutlaka futbolcu alınacaktır. Ayrıca, ihtiyaç fazlası olan futbolcular da ihraç edilip kulübe gelir kazandırılacaktır." dedi. Metin Öztürk, kulübün lideri Sayın Dursun Aydın Özbek'in liderliğinde, finansal başarılarına vurgu yaparak, Florya'da 40 dönüm arazi satın alındığını ve bu süreçte bankalardan alınan kredinin öne çekilip kapatıldığını belirtti. Futbolculardan Icardi'nin sağlık durumu hakkında da konuşan Öztürk, "Hocamız Icardi'yi birkaç maç riske etmeyecek. Oyuncunun sağlığı bizim için öncelikli." ifadelerini kullandı.

Futbolculara 80 milyon TL ödeme yaptık, dedi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?