Trabzonspor'un gözü Avrupa'da!

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Avrupa kupalarına katılma hedefini açıklarken, genç yetenek Enis Destan, kupa için sahada mücadeleye odaklanıyor.

Trabzonspor'un gözü Avrupa'da!

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Ahlatcı Çorum FK maçının ardından yaptığı açıklamalarda, takımının her zaman favori olduğunu vurgulayarak, en gerçekçi hedeflerinin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu belirtti. Maç analizine geçen Avcı, rakip takımın oyun felsefesinden ödün vermediklerini ve istedikleri oyunu zaman zaman doğru uyguladıklarını söyledi. Özellikle ilk golün çözüm noktalarındaki organizasyonlardan kaynaklandığını ifade etti.

Abdullah Avcı, Trabzonspor'un geçmişte 9 kez kazandığı Türkiye Kupası'nı müzeye getirdiğini hatırlatarak, "Trabzonspor her zaman favoridir. Bugün kazanarak başlamak bizim için önemliydi. Geçen hafta yaşadığımız mağlubiyetin ardından bu galibiyet, bir nevi moral oldu" dedi. Ancak, eksikliklerin olduğunu kabul eden Avcı, geldiği günden bu yana 6 lig ve 1 kupa maçı oynadıklarını ve oyuncu kalitesini artırmaları gerektiğini belirtti.

Hedeflerine odaklanan Avcı, bu sezon Trabzonspor için gerçekçi ve ulaşılabilir hedefin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye Kupası'nda final oynamak istediklerini söyleyerek, devre arası ve sezon sonu hazırlıklarının yapılacağını ifade etti.Maçın kahramanlarından Enis Destan da hedeflerinin kupa olduğunu belirterek, galibiyetin ardından eksiklikleri gidermek için çalışacaklarını dile getirdi. Ayrıca, Trabzonspor taraftarına sevgi ve desteklerini ileterek, gelişimi için Polonya'ya gittiğini ve planlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti.

Trabzonspor'un gözü Avrupa'da!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?