Tuzlaspor’dan fahiş fiyattan bilet iddialarına cevap! Belgelerle yalanladılar

Tuzlaspor, fahiş fiyattan biletten sattığına dair iddialara Passolig’in yaptığı açıklamayı referans göstererek yanıt verdi.

Tuzlaspor’dan fahiş fiyattan bilet iddialarına cevap! Belgelerle yalanladılar

Gazeteci Murat Ağırel'in iddiaları sonrası Türk futbol gündemine oturan Tuzlaspor'un fahiş fiyattan bilet sattığı ve bu taktikle kara para akladığı ileri sürülmüştü. İstanbul ekibi, Passolig'in açıklamasını paylaşarak iddiaları bir defa daha yalanladı.

Tuzlaspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"MÜMKÜN OLMAYAN İDDİALAR İLERİ SÜRÜLMÜŞTÜR"

"Murat Ağırel tarafından 31 Ekim akşamı Halk TV canlı yayınında Kulübümüz Tuzlaspor'u karalamaya yönelik kampanya başlatılmış olup hukuki dayanaktan ve ispat edilmesi mümkün olmayan iddialar ileri sürülmüştür. Kulübümüzün müsabakalarda stadın hepsine ait biletleri fahiş fiyatlar ile satarak para akladığı yönündeki gerçek dışı iddialar ilk günden beri tarafımızca reddedilmiştir. Canlı yayında yüksek fiyattan satılmış olduğu ileri sürülen biletlerin, Passolig tarafından tanınan ücretsiz davetiyeler olduğu ve yüksek fiyat belirlemenin tek amacının tribün avantajını korumak olduğu Kulübümüz tarafından kamuoyuna duyurulmuştur. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama ile Kulübümüz müsabakalarında satılan bilet ve elde edilen toplam gelir arasında herhangi bir anormallik belirlenmediği kamuoyuna duyurulmuştur.

"MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT İÇİN YASAL YOLLARA BAŞVURDUK"

Passolig tarafından yapılan açıklamada ise müsabaka biletlerine ilişkin sürecin nasıl ilerlediği ayrıntılı olarak açıklanmış, ilk kamuoyu açıklamamızda da belirttiğimiz üzere ev sahibi kulübün, hasılat tutarı kadar Passolige fatura kestiği ve kesilen fatura sonrası alakalı hasılat tutarın kulübün hesabına ödendiğini belirtmiştir. Kulübümüzüm 6 maçta 567 izleyiciden toplamda 98 bin 987 lira hasılat elde edildiği açıklanmıştır. Murat Ağırel tarafından başlatılan karalama kampanyasının herhangi bir dayanağının olmadığı hususu bu konuda yetkili resmi kurumların açıklamaları ile sabit olmuştur. Bilet satılmasına izin verilmeyen bölgeleri satılmış bilet olarak göstererek algı operasyonu yapan Murat Ağırel hakkında maddi ve manevi zararlarımızın tazmini için yasal yollara başvurulduğunu bildiririz. Daha önce de belirttiğimiz üzere, yeterli bilgi ve belge bulunmaksızın bilgi eksikliğiyle veya bilinçli olarak Kulübümüzü karalamaya destek verenler hakkında da her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Passolig'in açıklaması:

Tuzlaspor’dan fahiş fiyattan bilet iddialarına cevap! Belgelerle yalanladılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?