Yılın en iy erkek futbolcusu Messi oldu!

FİFA The Best ödülleri sahiplerini buldu!

Yılın en iy erkek futbolcusu Messi oldu!

FIFA The Best ödüllerinin sahiplerini belirleyen törende, futbolun yıldızları bir kez daha öne çıktı. Arjantinli futbolcu Lionel Messi, kariyerinde 8. kez Yılın En İyi Erkek Futbolcusu seçilerek bu önemli ödülü kazandı. FIFA'nın 2017 yılından bu yana düzenlediği bu ödül töreninde, farklı kategorilerde birbirinden yetenekli isimler ödüllerini aldı.

Yılın en iyi erkek teknik direktörü seçilen Manchester City Menajeri Pep Guardiola, kadın futbolunda ise İngiltere Milli Takım Menajeri Sarina Wiegman ödüle layık görüldü. Manchester City'den Ederson 'Yılın En İyi Erkek Kalecisi' olurken, Manchester United'dan Mary Earps ise 'Yılın En İyi Kadın Kalecisi' unvanını elde etti.

FIFPro Yılın 11'inde erkeklerde Thibaut Courtois, John Stones, Kyle Walker, Ruben Dias, Bernardo Silva, Jude Bellingham, Kevin De Bruyne, Erling Haaland, Kylian Mbappe, Lionel Messi ve Vini Jr yer aldı. Kadınlarda ise Mary Earps, Lucy Bronze, Alex Greenwood, Olga Carmona, Keira Walsh, Lauren James, Aitana Bonmati, Ella Toone, Alessia Russo, Sam Kerr ve Alex Morgan, FIFPro Yılın 11'ine seçilen isimler oldu.

Puskas ödülü ise Guilherme Madruga'nın oldu. Fair play ödülü Brezilya Milli Takımı'na takdim edildi. Bu anlamlı gecede futbolun zirvesindeki isimler, performanslarıyla ve başarılarıyla bir kez daha dikkat çekti.

Yılın en iy erkek futbolcusu Messi oldu!